Профил на менаџерот: Ariel Paiva

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Ariel Paiva
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Авг 28, 2016
Последна интеракција: Ное 23 2018, 23:12:25
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (217)
Освоени поени:0 (349)
Победи:0 (12)
Подиуми:0 (29)
Пол-позиции:0 (1)
Најбрзи круга:0 (6)
Просечно поени/трка: - (1.61)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

11% отклучени

(40/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Ariel Paiva Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 54, Трка 14
Број на најавувања:2215
Време поминато на ГПРО:255.1 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
69-74 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
68 P-17 40 0 0 0 0 0 0 - - 11473 blank $39.816.745 Пензиониран
67 A-53 3 5 7 1 2 81 12 6.75 SF 6512 Pipirelli $57.852.725 Промовиран
66 A-53 12 1 2 0 0 25 17 1.47 R1 1546 Pipirelli $75.158.972 Задржи група
65 P-18 34 0 0 0 0 0 17 0 - 716 Yokomama $33.347.184 Испаднат
64 A-91 3 1 8 0 0 76 17 4.47 SF 813 Pipirelli $59.007.221 Промовиран
63 A-91 10 0 0 0 2 18 17 1.06 QF 2805 Pipirelli $41.565.750 Задржи група
62 A-91 14 0 0 0 0 9 16 0.56 R1 4767 Pipirelli $67.085.909 Задржи група
61 A-91 24 0 0 0 0 0 17 0 R2 2342 Pipirelli $56.411.994 Задржи група
60 A-91 24 0 0 0 0 0 16 0 R1 4519 Pipirelli $91.282.772 Задржи група
59 A-91 10 0 0 0 0 26 17 1.53 R2 1359 Pipirelli $68.353.646 Задржи група
58 A-91 19 0 0 0 0 3 16 0.19 R1 4371 Pipirelli $75.162.041 Задржи група
57 A-91 18 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 1847 Pipirelli $37.734.188 Задржи група
56 A-91 24 0 0 0 0 0 17 0 R1 2565 Pipirelli $40.610.824 Задржи група
55 R-92 2 5 11 0 2 104 17 6.12 W 6384 Pipirelli $22.826.190 Промовиран
54 R-92 15 0 1 0 0 6 4 1.5 - 9404 Pipirelli $9.035.689 Задржи група