Профил на менаџерот: Timko Biljarski

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Honda RA106 - 2006
Име:Timko Biljarski
Држава: Северна Македонија
Пол:Машко
Се приклучи:Јун 15, 2009
Последна интеракција: Вчера во 21:09:11
Постови на форумот:10  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:5 (622)
Освоени поени:29 (1237)
Победи:0 (36)
Подиуми:3 (99)
Пол-позиции:0 (27)
Најбрзи круга:1 (14)
Просечно поени/трка: 5.8 (1.99)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

26% отклучени

(96/365)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Timko Biljarski Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 15, Трка 1
Број на најавувања:14700
Време поминато на ГПРО:4429.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 17
Позиција во сезоната:2
Пари: $??.???.???
Возач: Steven Elford (144)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:12
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Macedonia Racing Team
Екипен пласман:370
Поени на тимот:52.0666

Спонзори

Chanels (A17) - 18 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
83 A-17 10 1 2 0 1 31 17 1.82 R1 1107 Pipirelli $41.568.951 Задржи група
82 A-17 12 0 0 0 0 11 17 0.65 R1 3612 Pipirelli $32.927.588 Задржи група
81 A-17 21 0 0 0 0 4 17 0.24 - 2074 Pipirelli $19.688.845 Задржи група
80 R-54 1 2 12 4 1 103 17 6.06 SF 2894 Pipirelli $48.762.376 Промовиран
79 R-54 7 1 2 1 0 46 16 2.88 QF 5135 Pipirelli $-22.902.026 Задржи група
78 R-54 7 1 3 1 1 54 17 3.18 QF 3078 Pipirelli $34.845.618 Задржи група
77 R-54 2 3 8 0 1 83 17 4.88 R2 4942 Pipirelli $-19.608.772 Задржи група
76 R-54 15 0 0 0 0 6 6 1 - 6842 Pipirelli $-20.408.571 Задржи група
45-75 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
44 A-33 39 0 0 0 0 0 0 - - - Pipirelli $-4.434.661 Пензиониран
43 A-33 15 0 0 0 0 7 17 0.41 SF ? Pipirelli $9.329.443 Задржи група
42 A-33 16 0 0 0 1 9 17 0.53 R1 ? Pipirelli $3.058.019 Задржи група
41 A-33 9 0 2 0 0 25 17 1.47 R1 ? Pipirelli $26.365.943 Задржи група
40 A-33 4 2 3 0 2 42 17 2.47 R1 ? Pipirelli $19.134.272 Задржи група
39 A-33 4 0 4 0 2 57 17 3.35 R2 ? Pipirelli $22.619.795 Задржи група
38 A-33 16 0 1 0 0 11 17 0.65 R1 843 Pipirelli $26.204.896 Задржи група
37 A-33 18 0 1 0 0 8 17 0.47 R1 1232 Pipirelli $39.736.416 Задржи група
36 R-86 2 4 10 0 0 97 17 5.71 F ? Pipirelli $51.650.617 Промовиран
35 R-86 4 4 6 4 0 67 17 3.94 R1 2178 Pipirelli $-18.382.261 Задржи група
34 A-66 29 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 1309 Pipirelli $-566.502 Испаднат
33 P-1 30 0 0 0 0 2 17 0.12 SF ? Dunnolop $2.412.396 Испаднат
32 P-1 17 0 0 0 0 8 17 0.47 R1 ? Dunnolop $7.232.194 Задржи група
31 P-1 23 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 ? Dunnolop $13.555.826 Задржи група
30 P-1 17 0 0 0 0 11 17 0.65 R1 181 Dunnolop $19.827.146 Задржи група
29 P-1 11 0 0 0 0 11 17 0.65 R1 ? Yokomama $10.999.522 Задржи група
28 P-1 6 1 2 0 1 35 17 2.06 R1 ? Yokomama $25.155.380 Задржи група
27 P-1 24 0 0 0 0 9 17 0.53 R1 ? Yokomama $3.031.975 Задржи група
26 P-1 17 0 1 0 0 11 17 0.65 R1 433 Yokomama $14.514.190 Задржи група
25 A-37 2 3 7 1 1 79 17 4.65 QF 324 Pipirelli $46.111.671 Промовиран
24 A-37 11 0 0 0 0 13 17 0.76 R1 653 Pipirelli $39.159.952 Задржи група
23 A-37 17 0 0 0 0 6 17 0.35 - ? Pipirelli $810.370 Задржи група
22 P-15 32 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Dunnolop $-1.620.346 Испаднат
21 P-15 26 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 237 Dunnolop $12.111.785 Задржи група
20 A-61 1 7 13 4 2 127 17 7.47 W 299 Pipirelli $65.415.527 Промовиран
19 A-61 7 0 4 0 0 44 17 2.59 R1 ? Pipirelli $55.430.922 Задржи група
18 A-61 9 0 1 0 0 22 17 1.29 R1 ? Pipirelli $49.829.976 Задржи група
17 R-240 2 5 10 11 0 111 17 6.53 SF 643 Pipirelli $56.992.803 Промовиран
16 R-240 6 2 4 1 0 41 17 2.41 R2 ? blank $-12.202.502 Задржи група
15 R-240 17 0 0 0 0 7 17 0.41 - 826 blank $-8.865.170 Задржи група