Профил на менаџерот: Dmitry Argunov

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Dmitry Argunov
Држава: Руска Федерација
Пол:Не е определено
Се приклучи:Ное 16, 2016
Последна интеракција: Вчера во 20:02:40
Постови на форумот:1  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:5 (86)
Освоени поени:38 (237)
Победи:1 (14)
Подиуми:5 (23)
Пол-позиции:1 (9)
Најбрзи круга:0 (6)
Просечно поени/трка: 7.6 (2.76)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Мар 17, 2021)
Достигнувања:

15% отклучени

(53/365)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Dmitry Argunov Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 56, Трка 1
Број на најавувања:1951
Време поминато на ГПРО:804.6 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 43
Позиција во сезоната:2
Пари: $???.???.???
Возач: Rupert Needell (135)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:16
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Tyrrell
Екипен пласман:77
Поени на тимот:116.1331

Спонзори

F-Secure (A43) - 16 трки
Poderi Morina (A43) - 14 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
83 A-43 9 0 1 0 0 24 17 1.41 R1 1020 Pipirelli $150.307.376 Задржи група
82 A-43 25 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 3340 Pipirelli $83.403.083 Задржи група
81 A-43 30 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 1827 Pipirelli $22.358.740 Задржи група
80 R-98 1 12 15 8 5 141 17 8.29 W 2324 Pipirelli $39.663.133 Промовиран
79 R-98 10 1 1 0 0 13 7 1.86 - 6123 Pipirelli $17.270.629 Задржи група
57-78 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
56 R-185 10 0 1 0 1 15 6 2.5 QF 10848 Pipirelli $16.945.971 Задржи група