Профил на менаџерот: Babis Papoutsis

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Sauber C24 - 2005
Име:Babis Papoutsis
Држава: Грција
Пол:Машко
Се приклучи:Јан 12, 2017
Последна интеракција: Вчера во 23:15:32
Постови на форумот:4  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (392)
Освоени поени:0 (613)
Победи:0 (19)
Подиуми:0 (46)
Пол-позиции:0 (8)
Најбрзи круга:0 (15)
Просечно поени/трка: - (1.56)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јан 26, 2017)
Достигнувања:

23% отклучени

(81/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Babis Papoutsis Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 56, Трка 17
Број на најавувања:4796
Време поминато на ГПРО:602.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 54
Позиција во сезоната:19
Пари: $??.???.???
Возач: Peter Zober (108)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:17
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Cani Malati
Екипен пласман:201
Поени на тимот:0

Спонзори

Simano (A54) - 14 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
79 A-54 12 0 0 0 0 11 17 0.65 R2 1356 Pipirelli $18.907.933 Задржи група
78 A-54 9 0 2 0 0 20 17 1.18 R2 1186 Pipirelli $39.617.252 Задржи група
77 A-54 16 0 0 0 0 8 17 0.47 R1 1306 Pipirelli $22.395.971 Задржи група
76 A-54 12 0 3 0 0 27 17 1.59 R1 1286 Pipirelli $16.132.624 Задржи група
75 P-15 30 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 461 Contimental $17.291.441 Испаднат
74 P-15 11 0 0 0 0 16 17 0.94 - 1788 Contimental $39.822.043 Задржи група
73 A-8 4 2 4 3 0 50 17 2.94 QF 1149 Pipirelli $56.864.152 Промовиран
72 A-8 7 0 1 0 0 25 17 1.47 R2 1038 Pipirelli $35.368.988 Задржи група
71 A-8 7 0 3 0 0 29 17 1.71 SF 910 Pipirelli $61.670.130 Задржи група
70 A-8 17 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 1059 Pipirelli $31.861.250 Задржи група
69 A-8 8 1 2 0 0 35 17 2.06 F 1105 Pipirelli $44.686.455 Задржи група
68 A-8 13 0 0 0 0 15 17 0.88 R1 1498 Pipirelli $28.670.257 Задржи група
67 A-8 7 0 3 1 0 45 17 2.65 R1 1159 Pipirelli $36.450.342 Задржи група
66 A-8 12 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 2489 Pipirelli $25.091.788 Задржи група
65 P-6 27 0 0 0 0 0 17 0 R2 344 Dunnolop $6.365.173 Испаднат
64 P-6 24 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 342 Dunnolop $3.589.588 Задржи група
63 P-6 26 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 534 Avonn $2.113.224 Задржи група
62 P-6 8 1 1 0 0 23 17 1.35 R1 1898 Dunnolop $37.650.003 Задржи група
61 P-6 11 0 1 0 0 18 17 1.06 R1 364 Contimental $30.701.611 Задржи група
60 A-103 2 3 8 0 3 88 17 5.18 R2 1047 Pipirelli $27.686.434 Промовиран
59 A-103 12 0 0 0 0 11 17 0.65 R2 1216 Pipirelli $31.640.308 Задржи група
58 A-103 15 0 1 0 0 6 17 0.35 R1 1954 Pipirelli $10.591.566 Задржи група
57 R-58 1 12 17 4 12 160 17 9.41 W 2154 Pipirelli $15.402.586 Промовиран
56 R-58 15 0 0 0 0 5 1 5 - 8691 Pipirelli $20.819.325 Задржи група