Профил на менаџерот: Henri Dormann

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Henri Dormann
Држава: Белгија
Пол:Машко
Се приклучи:Мар 3, 2017
Последна интеракција: Вчера во 12:22:57
Постови на форумот:5  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:5 (299)
Освоени поени:10 (700)
Победи:0 (19)
Подиуми:0 (50)
Пол-позиции:0 (9)
Најбрзи круга:0 (10)
Просечно поени/трка: 2 (2.34)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

21% отклучени

(75/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Henri Dormann Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 57, Трка 13
Број на најавувања:990
Време поминато на ГПРО:174.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 15
Позиција во сезоната:9
Пари: $??.???.???
Возач: Hernando Senna (149)
Технички Директор: Malcolm Gorne (73)
Екипа во целост:41
Гуми: Yokomama
Име на тим: VR46 Bianco
Екипен пласман:55
Поени на тимот:127.5331

Спонзори

RacingLife (A14) - 19 трки
OAOL (A14) - 13 трки
Simano (A14) - 11 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Henri Dormann (Последна обнова: Окт 31 2018, 12:16:11)
GP = 164 (22 R, 125 A, 17 P)
Victoire = 12 (6R, 6A)
Pôle position = 5 (2R, 3A)
Meilleur tour = 4 (3R, 1A)
Podium: 33 = (13R, 20A)
Championnat = 1 (Rookie saison 58)
Coupe = 2 ( 1 rookie saison 58 et amateur saison 64)

Meilleur classement final:
___________________________

Rookie= 1 (saison 58)
Amateur = 2 (saison 64)
Pro = 37 (saison 65)

Meilleur résultat en coupe:
___________________________

Rookie= vainqueur (saison 58)
Amateur = vainqueur (saison 64)
Pro = 2° tour (saison 65)

Meilleur résultat en pro:
________________________

Qualification= 16ème (5ème GP saison 65)
En GP= 16ème (2ème GP saison 65)

Dernière actualisation après le GP 6 de la saison 67