Профил на менаџерот: Edward Starkie

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Sauber C24 - 2005
Име:Edward Starkie
Држава: Англија
Пол:Машко
Се приклучи:Апр 15, 2017
Последна интеракција: Мар 21 2021, 19:37:15
Постови на форумот:1  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (307)
Освоени поени:0 (713)
Победи:0 (4)
Подиуми:0 (55)
Пол-позиции:0 (15)
Најбрзи круга:0 (61)
Просечно поени/трка: - (2.32)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

21% отклучени

(79/368)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Edward Starkie Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 58, Трка 8
Број на најавувања:3189
Време поминато на ГПРО:343.7 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
77-84 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
76 A-46 37 0 0 0 0 0 10 0 - 6993 Pipirelli $-8.075.913 Пензиониран
75 R-42 5 0 1 4 5 56 17 3.29 SF 4421 Pipirelli $39.349.207 Промовиран
74 R-42 4 1 2 0 2 71 17 4.18 SF 2826 Pipirelli $-28.626.141 Задржи група
73 R-42 1 0 7 2 9 90 17 5.29 W 3222 Pipirelli $-11.388.566 Задржи група
72 R-42 9 0 1 0 3 32 17 1.88 R2 3345 Pipirelli $-18.179.776 Задржи група
71 A-87 27 0 0 0 0 0 17 0 R2 2019 Pipirelli $-3.394.160 Испаднат
70 R-30 3 0 8 2 8 86 17 5.06 R1 2641 Pipirelli $7.579.218 Промовиран
69 A-65 32 0 0 0 0 0 17 0 - 4666 Pipirelli $-914.045 Испаднат
68 R-158 2 1 12 2 8 108 17 6.35 F 2616 Pipirelli $11.459.543 Промовиран
67 R-158 4 0 8 0 8 86 16 5.38 SF 4567 Pipirelli $-23.936.420 Задржи група
66 A-89 34 0 0 0 0 0 16 0 R1 4465 Pipirelli $-22.958.667 Испаднат
65 R-164 4 0 5 0 2 59 17 3.47 W 2797 Pipirelli $5.174.706 Промовиран
64 A-39 36 0 0 0 0 0 17 0 - 3270 Pipirelli $51.831.152 Испаднат
63 A-110 31 0 0 0 0 0 17 0 - 3255 Pipirelli $38.153.595 Задржи група
62 A-110 30 0 0 0 0 0 17 0 R1 2881 Pipirelli $1.784.334 Задржи група
61 A-110 27 0 0 0 0 0 17 0 R1 2937 Pipirelli $23.796.463 Задржи група
60 R-140 3 2 10 4 14 92 17 5.41 QF 2514 Pipirelli $30.725.068 Промовиран
59 R-140 7 0 1 1 2 32 17 1.88 R2 3179 Pipirelli $2.656.386 Задржи група
58 R-140 19 0 0 0 0 1 10 0.1 - 6811 Pipirelli $-139.598 Задржи група