Профил на менаџерот: Florian Humbert

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Florian Humbert
Држава: Франција
Пол:Машко
Се приклучи:Апр 30, 2017
Последна интеракција: Јан 20 2020, 23:40:09
Постови на форумот:7  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (223)
Освоени поени:0 (334)
Победи:0 (1)
Подиуми:0 (30)
Пол-позиции:0 (1)
Најбрзи круга:0 (4)
Просечно поени/трка: - (1.5)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

9% отклучени

(31/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Florian Humbert Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 58, Трка 12
Број на најавувања:6246
Време поминато на ГПРО:786.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
73-74 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
72 P-18 40 0 0 0 0 0 0 - - 10958 blank $-41.431.745 Пензиониран
71 P-18 26 0 0 0 0 1 13 0.08 R2 5718 Dunnolop $9.401.961 Задржи група
70 A-61 3 1 11 0 0 94 17 5.53 SF 1871 Pipirelli $67.074.455 Промовиран
69 A-61 20 0 1 0 0 6 17 0.35 R1 1484 Pipirelli $42.837.026 Задржи група
68 A-61 30 0 0 0 0 0 17 0 R2 3601 Pipirelli $24.576.666 Задржи група
67 A-61 30 0 0 0 0 0 17 0 R1 1892 Pipirelli $12.753.064 Задржи група
66 A-61 32 0 0 0 0 0 17 0 R2 2236 Pipirelli $22.558.699 Задржи група
65 P-18 26 0 0 0 0 5 17 0.29 QF 2180 Dunnolop $12.642.710 Испаднат
64 P-18 20 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 703 Yokomama $38.427.426 Задржи група
63 P-18 23 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 537 Yokomama $38.452.910 Задржи група
62 A-32 3 0 10 1 2 91 17 5.35 W 660 Pipirelli $69.573.945 Промовиран
61 A-32 13 0 0 0 0 17 17 1 R1 3002 Pipirelli $42.482.559 Задржи група
60 A-32 14 0 0 0 0 10 17 0.59 R1 1826 Pipirelli $46.099.481 Задржи група
59 R-78 4 0 8 0 2 92 17 5.41 SF 2983 Pipirelli $42.198.603 Промовиран
58 R-125 12 0 0 0 0 9 6 1.5 - 7520 Pipirelli $-25.486.569 Задржи група