Профил на менаџерот: Łukasz Rutkowski

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Łukasz Rutkowski
Држава: Полска
Пол:Машко
Се приклучи:Мај 27, 2017
Последна интеракција: Денес во 19:33:10
Постови на форумот:133  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:6 (275)
Освоени поени:0 (737)
Победи:0 (35)
Подиуми:0 (67)
Пол-позиции:0 (41)
Најбрзи круга:0 (15)
Просечно поени/трка: 0 (2.68)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јул 29, 2017)
Достигнувања:

36% отклучени

(126/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Łukasz Rutkowski Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 59, Трка 2
Број на најавувања:11795
Време поминато на ГПРО:2036.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Master - 2
Позиција во сезоната:37
Пари: $??.???.???
Возач: Daniel de la Rosa (159)
Технички Директор: Olivier Slark (109)
Екипа во целост:34
Гуми: Yokomama
Име на тим: Association*ONE*Europe
Екипен пласман:103
Поени на тимот:129.4

Спонзори

AT&AT (P11) - 15 трки
HSCB (P11) - 16 трки
Aldy (P11) - 13 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
74 P-11 1 7 14 7 2 132 17 7.76 W 45 Yokomama $119.302.805 Промовиран
73 P-11 4 2 3 0 0 43 17 2.53 - 340 Yokomama $132.455.005 Задржи група
72 P-11 4 0 4 1 1 47 17 2.76 - 1108 Yokomama $185.861.639 Задржи група
71 A-66 1 13 15 15 7 146 17 8.59 W 989 Pipirelli $250.991.393 Промовиран
70 A-66 6 0 3 2 0 34 15 2.27 - 5089 Pipirelli $183.495.636 Задржи група
69 A-66 10 0 0 0 0 13 17 0.76 R1 1563 Pipirelli $203.896.789 Задржи група
68 A-66 21 0 0 0 0 1 17 0.06 QF 1546 Pipirelli $124.781.752 Задржи група
67 A-66 27 0 0 0 0 0 17 0 R1 3155 Pipirelli $73.012.987 Задржи група
66 A-66 25 0 0 0 0 0 17 0 R2 2509 Pipirelli $50.115.997 Задржи група
65 P-23 35 0 0 0 0 0 17 0 R1 982 Contimental $18.097.025 Испаднат
64 A-96 1 7 13 14 3 127 17 7.47 F 843 Pipirelli $61.996.745 Промовиран
63 A-113 6 0 1 0 0 42 17 2.47 R1 1739 Pipirelli $75.825.850 Задржи група
62 A-113 16 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 2194 Pipirelli $78.241.994 Задржи група
61 A-113 10 0 1 0 0 28 17 1.65 R2 1230 Pipirelli $79.662.862 Задржи група
60 A-113 20 0 0 0 0 0 17 0 R1 2346 Pipirelli $77.633.627 Задржи група
59 R-30 1 6 13 2 2 123 16 7.69 SF 4894 Pipirelli $53.283.461 Промовиран