Профил на менаџерот: Sinan Bahadir

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Sinan Bahadir
Држава: Турција
Пол:Машко
Се приклучи:Авг 9, 2017
Последна интеракција: Денес во 04:37:27
Постови на форумот:66  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:6 (257)
Освоени поени:2 (575)
Победи:0 (26)
Подиуми:0 (54)
Пол-позиции:0 (13)
Најбрзи круга:0 (28)
Просечно поени/трка: 0.33 (2.24)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Авг 25, 2017)
Достигнувања:

34% отклучени

(121/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Sinan Bahadir Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 60, Трка 5
Број на најавувања:2923
Време поминато на ГПРО:1195.3 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 33
Позиција во сезоната:15
Пари: $??.???.???
Возач: Lucas Gugelmin (99)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:28
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Red Bulldog Racing
Екипен пласман:42
Поени на тимот:163.7002

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Sinan Bahadir (Последна обнова: Јан 17 2020, 19:44:46)
Season 60
Joined the game.
Tried to learn the game and gathered data.

Season 61
First points, but no significant progress. Something's missing.
Tried different things.

Season 62
Regular points. First podium. First fastest lap. No wins yet though.

Season 63
First win. First front line start. First pole position. First hat trick. First grand chelem. P1 in championship and cup.

Season 64
First AMA season. First points. First fastest lap. Joined Cuccioli Malati team.

Season 65
Somehow, harder than the first season but retained. No point, no pole, no fastest lap.

Season 66
At last some progress. First podium.

Season 67
Very similar to last season. Joined Red Bulldog Racing team.

Season 68
First Ama win (in my home race). P2 in championship (Points tied, lost by number of P1 finishes). P1 in cup.

Season 69
First PRO season. First points. First podium.

Season 70
First win. First fastest lap. First pole. First hat trick. P1 in championship and cup.

Season 71
First MASTER season. First points. It's really tough :)

Season 72
Continue to survive. First win.

Season 73.
What a disastous season. Will return.