Профил на менаџерот: Annamaria Burgarella

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Generic white livery
Име:Annamaria Burgarella
Држава: Италија
Пол:Женски
Се приклучи:Сеп 3, 2017
Последна интеракција: Денес во 17:59:47
Постови на форумот:5  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:10 (522)
Освоени поени:0 (676)
Победи:0 (33)
Подиуми:0 (50)
Пол-позиции:0 (14)
Најбрзи круга:0 (19)
Просечно поени/трка: 0 (1.3)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

25% отклучени

(93/377)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Annamaria Burgarella Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 60, Трка 12
Број на најавувања:3558
Време поминато на ГПРО:904.3 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 20
Позиција во сезоната:32
Пари: $-?.???.???
Возач: Marcel Gachnang (109)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:8
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

RTTL (R98) - 44 трки
Parasonic (R98) - 5 трки
Sun Microthings (R98) - 2 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
90 R-98 1 8 10 2 6 113 17 6.65 SF 2377 Pipirelli $12.258.366 Промовиран
89 P-24 38 0 0 0 0 0 14 0 R1 4582 Yokomama $-15.986.420 Спец пот
88 P-24 23 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 844 Dunnolop $18.557.220 Задржи група
87 A-47 1 7 11 3 3 108 17 6.35 W 718 Pipirelli $36.548.183 Промовиран
86 A-47 29 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 2115 Pipirelli $44.168.925 Задржи група
85 A-47 19 0 0 0 1 5 17 0.29 R2 2484 Pipirelli $73.271.158 Задржи група
84 A-47 23 0 0 0 0 1 17 0.06 - 3203 Pipirelli $35.724.201 Задржи група
83 A-47 21 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 2041 Pipirelli $11.734.940 Задржи група
82 A-47 20 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 1600 Pipirelli $4.531.459 Задржи група
81 A-47 27 0 0 0 0 0 17 0 - 3060 Pipirelli $32.629.240 Задржи група
80 A-47 22 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 2633 Pipirelli $62.192.376 Задржи група
79 A-47 17 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 3415 Pipirelli $90.348.752 Задржи група
78 A-47 22 0 0 0 0 6 17 0.35 QF 2429 Pipirelli $71.765.747 Задржи група
77 A-47 19 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 1570 Pipirelli $41.249.726 Задржи група
76 A-47 14 0 0 0 0 8 17 0.47 R2 2627 Pipirelli $97.475.832 Задржи група
75 A-47 22 0 0 0 0 5 17 0.29 QF 1679 Pipirelli $96.920.134 Задржи група
74 A-47 22 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 1527 Pipirelli $46.749.973 Задржи група
73 A-47 25 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 1881 Pipirelli $19.267.086 Задржи група
72 P-20 34 0 0 0 0 0 17 0 R1 840 Contimental $10.829.175 Испаднат
71 P-20 29 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 519 Yokomama $18.545.952 Задржи група
70 A-53 1 7 9 3 3 102 17 6 W 809 Pipirelli $30.450.670 Промовиран
69 A-53 9 0 1 0 0 25 17 1.47 R2 2126 Pipirelli $66.925.135 Задржи група
68 A-53 6 0 3 1 0 44 17 2.59 R1 3012 Pipirelli $94.696.404 Задржи група
67 A-53 15 0 0 0 0 8 17 0.47 R2 1772 Pipirelli $110.165.566 Задржи група
66 A-53 25 0 0 0 0 2 17 0.12 R2 3572 Pipirelli $136.382.542 Задржи група
65 A-53 15 0 1 0 0 11 17 0.65 R1 2779 Pipirelli $118.372.697 Задржи група
64 A-53 7 0 0 0 0 25 17 1.47 QF 2693 Pipirelli $51.840.235 Задржи група
63 A-53 7 0 1 0 0 33 17 1.94 SF 3746 Pipirelli $54.604.472 Задржи група
62 A-53 16 0 0 0 0 11 17 0.65 F 5285 Pipirelli $46.606.217 Задржи група
61 R-164 1 11 14 5 6 137 17 8.06 F 3698 Pipirelli $37.072.700 Промовиран
60 R-164 15 0 0 0 0 1 5 0.2 - 8279 Pipirelli $6.187.330 Задржи група