Профил на менаџерот: Luiz Carlos Maciel Jr

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Luiz Carlos Maciel Jr
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Сеп 13, 2017
Последна интеракција: Окт 22 2021, 23:17:14
Постови на форумот:1  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:7 (401)
Освоени поени:15 (623)
Победи:0 (17)
Подиуми:1 (39)
Пол-позиции:0 (22)
Најбрзи круга:0 (16)
Просечно поени/трка: 2.14 (1.55)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Ное 6, 2017)
Достигнувања:

23% отклучени

(84/365)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Luiz Carlos Maciel Jr Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 60, Трка 15
Број на најавувања:5398
Време поминато на ГПРО:670 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 43
Позиција во сезоната:5
Пари: $??.???.???
Возач: Matthew Trimmer (107)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:4
Гуми: Pipirelli
Име на тим: ...\|/ COPERSUCAR \|/...
Екипен пласман:183
Поени на тимот:121.467

Спонзори

GPP (R81) - 29 трки
Flextonics (R81) - 3 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
83 A-43 15 0 0 0 0 11 17 0.65 R2 1133 Pipirelli $23.200.337 Задржи група
82 R-81 1 11 15 17 4 145 17 8.53 W 1587 Pipirelli $19.547.128 Промовиран
81 A-13 35 0 0 0 0 0 17 0 R1 1852 Pipirelli $19.808.483 Испаднат
80 A-13 13 0 1 0 0 12 17 0.71 QF 3985 Pipirelli $13.547.910 Задржи група
79 A-13 5 0 3 0 0 35 17 2.06 F 1087 Pipirelli $15.450.925 Задржи група
78 A-13 8 0 2 0 0 30 17 1.76 SF 1114 Pipirelli $16.255.764 Задржи група
77 A-13 18 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 1553 Pipirelli $13.694.973 Задржи група
76 A-13 12 0 0 0 0 18 17 1.06 QF 1487 Pipirelli $34.079.086 Задржи група
75 A-13 12 0 0 0 0 13 17 0.76 - 1448 Pipirelli $21.159.403 Задржи група
74 A-13 14 0 0 0 0 8 17 0.47 R2 1936 Pipirelli $24.992.136 Задржи група
73 A-13 17 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 1499 Pipirelli $18.182.138 Задржи група
72 A-13 13 0 0 0 0 12 17 0.71 R2 2580 Pipirelli $16.656.874 Задржи група
71 A-13 10 0 0 0 0 20 17 1.18 QF 1196 Pipirelli $37.444.395 Задржи група
70 A-13 23 0 0 0 0 0 17 0 R2 1424 Pipirelli $17.413.259 Задржи група
69 A-13 7 0 2 0 0 30 17 1.76 R1 1431 Pipirelli $17.305.624 Задржи група
68 A-13 14 0 0 0 0 12 17 0.71 R2 1444 Pipirelli $5.896.690 Задржи група
67 A-13 6 1 1 0 2 34 17 2 SF 1152 Pipirelli $16.221.160 Задржи група
66 A-13 9 0 2 0 2 22 17 1.29 R2 4024 Pipirelli $9.403.183 Задржи група
65 A-13 13 0 0 0 2 21 17 1.24 R1 1108 Pipirelli $30.419.272 Задржи група
64 A-13 10 0 0 0 0 11 17 0.65 R2 1461 Pipirelli $18.814.046 Задржи група
63 A-13 11 0 0 0 0 9 17 0.53 R1 2429 Pipirelli $10.046.582 Задржи група
62 R-194 2 5 8 1 6 101 17 5.94 QF 2854 Pipirelli $35.688.806 Промовиран
61 R-194 6 0 4 4 0 55 17 3.24 QF 4207 Pipirelli $20.991.888 Задржи група
60 R-194 16 0 0 0 0 0 3 0 - 7984 Pipirelli $12.064.788 Задржи група