Профил на менаџерот: Patrick Bollaart

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Patrick Bollaart
Држава: Холандија
Пол:Машко
Се приклучи:Сеп 24, 2017
Последна интеракција: Вчера во 12:44:10
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (269)
Освоени поени:0 (227)
Победи:0 (7)
Подиуми:0 (14)
Пол-позиции:0 (1)
Најбрзи круга:0 (4)
Просечно поени/трка: - (0.84)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

10% отклучени

(35/365)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Patrick Bollaart Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 61, Трка 1
Број на најавувања:2101
Време поминато на ГПРО:242.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во врска

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 8
Позиција во сезоната:8
Пари: $??.???.???
Возач: Satoru Hattori (119)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:16
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Lion Racing
Екипен пласман:167
Поени на тимот:0

Спонзори

Computer Affiliates (A8) - 8 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
82 A-8 29 0 0 0 0 0 17 0 R1 2789 Pipirelli $66.043.869 Задржи група
81 A-8 33 0 0 0 0 0 16 0 R1 3967 Pipirelli $40.769.869 Задржи група
80 A-8 11 0 0 0 0 20 17 1.18 R1 3252 Pipirelli $81.466.761 Задржи група
79 A-8 7 2 2 0 2 36 17 2.12 R2 1126 Pipirelli $37.313.637 Задржи група
78 A-8 11 0 1 0 0 19 17 1.12 R2 1499 Pipirelli $21.941.286 Задржи група
77 A-8 19 0 0 0 0 7 16 0.44 - 5377 Pipirelli $29.105.499 Задржи група
76 A-8 16 1 1 0 0 10 17 0.59 - 2274 Pipirelli $26.035.650 Задржи група
75 P-8 37 0 0 0 0 0 16 0 R1 4196 Yokomama $17.324.849 Испаднат
74 P-8 26 0 0 0 0 0 17 0 R1 440 Yokomama $18.077.402 Задржи група
73 P-8 17 1 1 0 0 11 17 0.65 R1 489 Yokomama $6.483.868 Задржи група
72 A-38 4 3 5 1 1 65 17 3.82 SF 792 Pipirelli $44.164.493 Промовиран
71 A-38 12 0 0 0 0 10 17 0.59 R2 1294 Pipirelli $54.967.115 Задржи група
70 A-38 24 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 1459 Pipirelli $30.947.905 Задржи група
69 A-38 19 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 2450 Pipirelli $4.277.510 Задржи група
68 A-38 23 0 0 0 0 3 17 0.18 - 2058 Pipirelli $25.033.345 Задржи група
67 R-95 6 0 4 0 1 38 12 3.17 - 6193 Pipirelli $19.372.621 Промовиран
64-66 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
63 R-79 23 0 0 0 0 0 0 - R1 10598 Pipirelli $14.187.000 Задржи група
62 R-192 17 0 0 0 0 2 4 0.5 R2 9779 Pipirelli $27.079.690 Задржи група