Профил на менаџерот: Josias Pinheiro

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Josias Pinheiro
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Окт 12, 2017
Последна интеракција: Денес во 03:05:02
Постови на форумот:0  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:12 (397)
Освоени поени:0 (720)
Победи:0 (22)
Подиуми:0 (67)
Пол-позиции:0 (15)
Најбрзи круга:0 (32)
Просечно поени/трка: 0 (1.81)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

25% отклучени

(92/368)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Josias Pinheiro Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 61, Трка 5
Број на најавувања:2221
Време поминато на ГПРО:500.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 7
Позиција во сезоната:26
Пари: $?.???.???
Возач: Ingo Bueno (113)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:21
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Nova Era 02
Екипен пласман:481
Поени на тимот:69.0666

Спонзори

Wallie (P8) - 17 трки
Ricohn (A53) - 1 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
84 P-8 38 0 0 0 0 0 17 0 - 2077 Yokomama $11.265.451 Испаднат
83 A-53 3 1 6 3 2 56 17 3.29 QF 1620 Pipirelli $38.885.926 Промовиран
82 A-53 6 0 2 0 2 39 17 2.29 R2 1120 Pipirelli $23.048.023 Задржи група
81 A-53 24 0 0 0 0 0 17 0 R1 1712 Pipirelli $12.895.419 Задржи група
80 A-53 28 0 0 0 0 0 17 0 R2 2005 Pipirelli $4.033.418 Задржи група
79 R-56 2 1 12 1 0 109 17 6.41 F 2379 Pipirelli $14.907.545 Промовиран
78 A-56 36 0 0 0 0 0 13 0 - 6271 Pipirelli $13.229.893 Испаднат
77 R-114 3 4 7 2 3 77 13 5.92 F 6412 Pipirelli $657.731 Промовиран
76 A-50 35 0 0 0 0 0 17 0 R1 3159 Pipirelli $14.478.272 Испаднат
75 R-27 4 4 8 4 4 88 15 5.87 SF 5417 Pipirelli $6.505.807 Промовиран
74 A-92 39 0 0 0 0 0 17 0 - 4311 Pipirelli $6.272.362 Испаднат
73 R-66 2 4 10 3 8 100 17 5.88 R2 4194 Pipirelli $6.219.656 Промовиран
72 A-32 37 0 0 0 0 0 15 0 R1 5545 Pipirelli $-6.584.599 Испаднат
71 A-32 37 0 0 0 0 0 17 0 - 2650 Pipirelli $854.136 Задржи група
70 A-32 23 0 0 0 0 3 16 0.19 - 4266 Pipirelli $1.900.142 Задржи група
69 A-32 33 0 0 0 0 0 17 0 R1 5264 Pipirelli $9.358.147 Задржи група
68 A-32 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 2463 Pipirelli $2.666.133 Задржи група
67 A-32 22 0 0 0 0 1 17 0.06 - 3152 Pipirelli $13.385.532 Задржи група
66 R-74 2 3 9 0 6 84 16 5.25 QF 5661 Pipirelli $28.449.119 Промовиран
65 R-74 8 0 3 0 2 39 17 2.29 QF 3115 Pipirelli $7.047.174 Задржи група
64 A-14 32 0 0 0 0 0 16 0 R1 3993 Pipirelli $-3.175.539 Испаднат
63 A-14 25 0 0 0 0 0 16 0 R1 4536 Pipirelli $8.094.436 Задржи група
62 R-174 2 5 10 2 5 118 17 6.94 W 2581 Pipirelli $13.094.026 Промовиран
61 R-174 11 0 0 0 0 6 10 0.6 - 7354 Pipirelli $13.653.582 Задржи група