Профил на менаџерот: Dimitrios Mitsos

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Dimitrios Mitsos
Држава: Грција
Пол:Машко
Се приклучи:Окт 21, 2017
Последна интеракција: Вчера во 22:35:40
Постови на форумот:2  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:5 (384)
Освоени поени:1 (541)
Победи:0 (10)
Подиуми:0 (42)
Пол-позиции:0 (6)
Најбрзи круга:0 (6)
Просечно поени/трка: 0.2 (1.41)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

15% отклучени

(55/365)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Dimitrios Mitsos Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 61, Трка 8
Број на најавувања:4039
Време поминато на ГПРО:1306.1 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 30
Позиција во сезоната:15
Пари: $??.???.???
Возач: Jim Edwards (106)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:15
Гуми: Pipirelli
Име на тим: GREEK TEAM F1 LEGENDS
Екипен пласман:124
Поени на тимот:101.6001

Спонзори

ManagerLeague (A51) - 18 трки
City (A51) - 11 трки
Nestler (A81) - 2 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
83 P-25 28 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 1000 Contimental $16.071.414 Испаднат
82 A-51 4 1 2 0 1 58 17 3.41 R2 807 Pipirelli $29.560.810 Промовиран
81 A-81 13 0 0 0 0 9 16 0.56 R1 3763 Pipirelli $43.637.747 Задржи група
80 P-6 36 0 0 0 0 0 17 0 - 2348 Avonn $30.896.585 Испаднат
79 A-27 3 2 7 0 0 66 17 3.88 SF 2458 Pipirelli $71.497.090 Промовиран
78 A-27 9 1 2 0 0 23 17 1.35 R2 1392 Pipirelli $82.294.918 Задржи група
77 A-27 20 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 1705 Pipirelli $74.441.294 Задржи група
76 A-27 12 0 1 0 0 18 17 1.06 QF 3895 Pipirelli $61.619.721 Задржи група
75 A-27 23 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 1807 Pipirelli $58.385.753 Задржи група
74 A-27 26 0 0 0 0 0 17 0 R2 1692 Pipirelli $26.740.503 Задржи група
73 A-27 24 0 0 0 0 0 17 0 R1 3407 Pipirelli $55.080.042 Задржи група
72 A-27 18 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 1803 Pipirelli $52.920.263 Задржи група
71 A-27 14 0 0 0 0 7 17 0.41 R2 1741 Pipirelli $25.814.253 Задржи група
70 P-10 37 0 0 0 0 0 17 0 - 1177 Yokomama $23.495.400 Испаднат
69 A-36 2 3 9 5 3 90 17 5.29 W 771 Pipirelli $50.621.119 Промовиран
68 A-36 15 0 0 0 0 11 17 0.65 R1 2243 Pipirelli $82.483.116 Задржи група
67 A-36 14 0 1 0 0 12 13 0.92 QF 6332 Pipirelli $76.115.749 Задржи група
66 A-36 18 0 0 0 0 8 17 0.47 R1 2148 Pipirelli $57.089.397 Задржи група
65 R-141 2 2 12 1 0 108 17 6.35 R2 2114 Pipirelli $34.431.224 Промовиран
64 A-42 37 0 0 0 0 0 17 0 - 2587 Pipirelli $-27.386.596 Испаднат
63 R-124 2 1 7 0 2 85 17 5 QF 3421 Pipirelli $23.108.670 Промовиран
62 R-124 11 0 0 0 0 17 17 1 QF 3629 Pipirelli $5.888.569 Задржи група
61 R-124 13 0 1 0 0 13 10 1.3 - 6541 Pipirelli $-730.661 Задржи група