Профил на менаџерот: Gary Dosson

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Gary Dosson
Држава: САД
Пол:Машко
Се приклучи:Окт 30, 2017
Последна интеракција: Мај 24 2022, 19:52:57
Постови на форумот:1  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:11 (426)
Освоени поени:0 (950)
Победи:0 (15)
Подиуми:0 (66)
Пол-позиции:0 (13)
Најбрзи круга:0 (12)
Просечно поени/трка: 0 (2.23)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

14% отклучени

(53/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Gary Dosson Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 61, Трка 10
Број на најавувања:4133
Време поминато на ГПРО:903.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 57
Позиција во сезоната:34
Пари: $??.???.???
Возач: Wayne Trimmer (111)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:7
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Ogunjobi Racing
Екипен пласман:455
Поени на тимот:76.6665

Спонзори

Water P&C (R39) - 40 трки
Pizza Hutte (R39) - 8 трки
Stiffany (R39) - 6 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
86 R-39 2 7 9 7 2 108 15 7.2 W 4594 Pipirelli $31.621.789 Промовиран
85 R-39 10 0 1 2 0 29 11 2.64 SF 5823 Pipirelli $47.852.312 Задржи група
84 A-12 32 0 0 0 0 0 17 0 R1 1998 Pipirelli $4.322.107 Испаднат
83 R-5 2 3 10 0 4 86 14 6.14 SF 5423 Pipirelli $28.636.738 Промовиран
82 A-66 35 0 0 0 0 0 16 0 R2 4080 Pipirelli $4.805.688 Испаднат
81 R-5 2 3 8 3 0 94 17 5.53 SF 2551 Pipirelli $12.810.487 Промовиран
80 A-74 28 0 0 0 0 0 17 0 - 2118 Pipirelli $-17.154.013 Испаднат
79 R-117 3 1 9 1 2 89 17 5.24 W 2627 Pipirelli $22.133.527 Промовиран
78 A-48 33 0 0 0 0 0 17 0 - 2101 Pipirelli $1.727.865 Испаднат
77 R-125 2 0 9 0 3 95 17 5.59 SF 4102 Pipirelli $15.815.202 Промовиран
76 R-125 12 0 0 0 1 15 17 0.88 R1 3801 Pipirelli $8.348.831 Задржи група
75 R-125 5 0 3 0 0 61 17 3.59 QF 3027 Pipirelli $7.315.374 Задржи група
74 A-26 38 0 0 0 0 0 15 0 - 5409 Pipirelli $527.914 Испаднат
73 R-34 4 0 7 0 0 78 16 4.88 F 4503 Pipirelli $9.630.896 Промовиран
72 R-34 9 0 0 0 0 35 17 2.06 R2 3336 Pipirelli $5.710.518 Задржи група
71 A-62 37 0 0 0 0 0 17 0 R1 2758 Pipirelli $-20.978.135 Испаднат
70 A-62 29 0 0 0 0 0 17 0 R1 1983 Pipirelli $12.479.069 Задржи група
69 R-153 5 0 4 0 0 69 17 4.06 R1 3108 Pipirelli $9.640.095 Промовиран*
68 R-153 7 0 2 0 0 51 17 3 R2 3409 Pipirelli $8.594.338 Задржи група
67 R-153 11 0 0 0 0 17 17 1 QF 3725 Pipirelli $7.079.847 Задржи група
66 A-7 36 0 0 0 0 0 14 0 - 5908 Pipirelli $-9.937.444 Испаднат
65 R-3 5 1 3 0 0 58 17 3.41 R2 3830 Pipirelli $7.949.723 Промовиран
64 R-3 8 0 0 0 0 38 17 2.24 QF 4225 Pipirelli $6.050.368 Задржи група
63 R-3 11 0 1 0 0 15 17 0.88 R1 3626 Pipirelli $2.839.681 Задржи група
62 R-3 13 0 0 0 0 12 17 0.71 R2 4937 Pipirelli $9.117.651 Задржи група
61 R-3 19 0 0 0 0 0 8 0 - 7058 Pipirelli $8.455.570 Задржи група