Профил на менаџерот: Ronald Arcia

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Generic white livery
Име:Ronald Arcia
Држава: Венецуела
Пол:Машко
Се приклучи:Јан 30, 2018
Последна интеракција: Денес во 00:59:20
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:14 (386)
Освоени поени:75 (1444)
Победи:2 (49)
Подиуми:8 (145)
Пол-позиции:2 (64)
Најбрзи круга:2 (13)
Просечно поени/трка: 5.36 (3.74)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

33% отклучени

(122/368)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Ronald Arcia Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 63, Трка 1
Број на најавувања:7642
Време поминато на ГПРО:1837.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Пензиониран

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 25
Позиција во сезоната:2
Пари: $-??.???.???
Возач: Maria Gene (120)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:11
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Scorpion Racing F1 Oficial
Екипен пласман:451
Поени на тимот:99.3168

Спонзори

Ghortex (A25) - 8 трки
Sister (A25) - 7 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
84 A-25 6 1 4 4 1 41 17 2.41 QF 1762 Pipirelli $9.383.048 Задржи група
83 P-21 37 0 0 0 0 0 17 0 R1 816 Avonn $-7.784.440 Испаднат
82 A-20 2 0 9 0 0 88 17 5.18 SF 791 Pipirelli $8.695.369 Промовиран
81 A-87 9 0 0 0 0 20 17 1.18 R2 3500 Pipirelli $9.126.839 Задржи група
80 A-87 25 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 2154 Pipirelli $74.560.192 Задржи група
79 R-88 1 9 16 13 0 147 17 8.65 W 2205 Pipirelli $14.383.602 Промовиран
78 A-39 13 0 1 0 0 17 17 1 QF 1768 Pipirelli $-43.392.200 Спец пот
77 A-39 20 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 1217 Pipirelli $7.217.737 Задржи група
76 A-39 14 0 2 0 0 18 17 1.06 QF 1395 Pipirelli $8.704.637 Задржи група
75 R-122 1 4 15 9 0 133 17 7.82 W 2328 Pipirelli $8.360.735 Промовиран
74 A-52 11 0 0 0 0 13 17 0.76 R2 1468 Pipirelli $-18.541.524 Испаднат
73 A-52 17 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 1720 Pipirelli $10.189.120 Задржи група
72 R-176 1 9 15 8 3 140 16 8.75 W 4314 Pipirelli $18.765.724 Промовиран
71 R-186 4 1 6 0 0 83 17 4.88 SF 3630 Pipirelli $-14.319.296 Задржи група
70 R-176 3 1 9 5 0 86 16 5.38 SF 4619 Pipirelli $-436.444 Задржи група
69 A-54 21 0 0 0 0 5 17 0.29 - 3377 Pipirelli $-3.771.386 Испаднат
68 R-176 1 6 15 5 1 134 17 7.88 SF 2213 Pipirelli $11.476.074 Промовиран
67 R-176 6 2 3 2 0 53 17 3.12 SF 4577 Pipirelli $2.222.939 Задржи група
66 R-176 2 3 11 10 3 102 17 6 QF 2983 Pipirelli $-4.994.890 Задржи група
65 R-176 2 5 12 6 1 107 17 6.29 SF 2746 Pipirelli $-17.372.767 Задржи група
64 R-176 1 6 15 0 2 134 17 7.88 W 2619 Pipirelli $-12.629.503 Задржи група
63 R-176 7 0 4 0 0 36 17 2.12 R1 3870 Pipirelli $-14.331.522 Задржи група