Профил на менаџерот: Hector Medellin

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Hector Medellin
Држава: САД
Пол:Машко
Се приклучи:Фев 20, 2018
Последна интеракција: Вчера во 21:09:39
Постови на форумот:9  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:14 (359)
Освоени поени:3 (453)
Победи:0 (8)
Подиуми:0 (29)
Пол-позиции:0 (5)
Најбрзи круга:0 (17)
Просечно поени/трка: 0.21 (1.26)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

14% отклучени

(53/368)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Hector Medellin Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:escuba1

Основни информации

Прво ГП: Сезона 63, Трка 7
Број на најавувања:3032
Време поминато на ГПРО:504.5 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 25
Позиција во сезоната:23
Пари: $?.???.???
Возач: Gianni Sospiri (113)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:9
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Jordan F1
Екипен пласман:152
Поени на тимот:262.7334

Спонзори

Ursina (R39) - 22 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
84 A-25 31 0 0 0 0 1 16 0.06 R1 4026 Pipirelli $13.793.999 Задржи група
83 R-39 4 2 9 4 5 78 14 5.57 R1 5538 Pipirelli $20.848.122 Промовиран
82 A-30 36 0 0 0 0 0 13 0 R2 5713 Pipirelli $3.050.098 Испаднат
81 P-1 38 0 0 0 0 0 16 0 - 3852 Yokomama $23.711.577 Испаднат
80 A-52 3 3 7 1 2 88 17 5.18 QF 896 Pipirelli $39.230.240 Промовиран
79 A-52 6 0 0 0 0 42 16 2.62 QF 3829 Pipirelli $16.675.959 Задржи група
78 A-52 16 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 1206 Pipirelli $13.439.341 Задржи група
77 P-4 36 0 0 0 0 0 15 0 R2 4723 Yokomama $-23.221.199 Испаднат
76 A-46 2 3 9 0 6 90 16 5.62 SF 4422 Pipirelli $32.491.608 Промовиран
75 A-46 12 0 0 0 3 24 16 1.5 R2 3791 Pipirelli $25.541.343 Задржи група
74 A-46 13 0 1 0 1 22 17 1.29 F 1348 Pipirelli $11.069.544 Задржи група
73 A-46 11 0 0 0 0 15 17 0.88 R2 1464 Pipirelli $10.531.536 Задржи група
72 A-46 24 0 0 0 0 0 13 0 R1 5998 Pipirelli $6.549.811 Задржи група
71 A-46 23 0 0 0 0 0 15 0 R2 5210 Pipirelli $8.692.599 Задржи група
70 A-46 19 0 0 0 0 1 15 0.07 R2 5059 Pipirelli $6.433.022 Задржи група
69 A-46 12 0 1 0 0 18 17 1.06 R2 1213 Pipirelli $9.613.282 Задржи група
68 A-46 20 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 1643 Pipirelli $19.060.471 Задржи група
67 A-46 19 0 0 0 0 4 17 0.24 - 2059 Pipirelli $15.040.223 Задржи група
66 A-46 31 0 0 0 0 0 17 0 - 2613 Pipirelli $13.905.707 Задржи група
65 R-28 5 0 2 0 0 42 17 2.47 QF 2839 Pipirelli $8.097.426 Промовиран
64 R-28 17 0 0 0 0 5 16 0.31 R2 5194 Pipirelli $11.041.742 Задржи група
63 R-28 13 0 0 0 0 13 11 1.18 - 6632 Pipirelli $32.837.219 Задржи група