Профил на менаџерот: Fabrizio Rimoldi

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Alfa generic - 1984 / 85
Име:Fabrizio Rimoldi
Држава: Италија
Пол:Машко
Се приклучи:Јун 23, 2009
Последна интеракција: Мај 27 2018, 04:35:44
Постови на форумот:7  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (813)
Освоени поени:0 (1260)
Победи:0 (20)
Подиуми:0 (88)
Пол-позиции:0 (16)
Најбрзи круга:0 (7)
Просечно поени/трка: - (1.55)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

17% отклучени

(60/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Fabrizio Rimoldi Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 15, Трка 3
Број на најавувања:3949
Време поминато на ГПРО:1366.3 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
65-73 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
64 A-76 35 0 0 0 0 0 9 0 R2 7688 Pipirelli $6.253.955 Пензиониран
63 A-76 23 0 0 0 0 0 11 0 R2 6872 Pipirelli $16.516.300 Задржи група
62 A-76 21 0 0 0 0 0 16 0 R1 4127 Pipirelli $27.386.140 Задржи група
61 A-76 26 0 0 0 0 0 17 0 R1 2112 Pipirelli $23.234.049 Задржи група
60 A-76 31 0 0 0 0 0 16 0 R1 5175 Pipirelli $30.574.924 Задржи група
59 A-76 31 0 0 0 0 0 17 0 R2 2562 Pipirelli $22.964.439 Задржи група
58 A-76 19 0 0 0 0 5 15 0.33 R1 5635 Pipirelli $49.629.026 Задржи група
57 A-76 17 0 0 0 0 3 16 0.19 R2 4417 Pipirelli $72.248.419 Задржи група
56 A-76 20 0 0 0 0 1 16 0.06 R1 4710 Pipirelli $85.270.453 Задржи група
55 A-76 25 0 0 0 0 0 17 0 R1 2461 Pipirelli $82.747.765 Задржи група
54 A-76 30 0 0 0 0 0 17 0 R1 2128 Pipirelli $32.459.970 Задржи група
53 A-76 26 0 0 0 0 0 14 0 R1 7889 Pipirelli $44.960.565 Задржи група
52 A-76 25 0 0 0 0 2 13 0.15 R1 - Pipirelli $51.751.266 Задржи група
51 A-76 33 0 0 0 0 0 17 0 R1 2011 Pipirelli $28.270.855 Задржи група
50 R-122 1 4 11 0 1 110 17 6.47 SF 2040 Pipirelli $29.444.399 Промовиран
49 A-118 29 0 0 0 0 0 14 0 R1 - Pipirelli $5.051.759 Испаднат
48 R-77 2 6 14 4 2 128 17 7.53 F ? Pipirelli $32.235.679 Промовиран
47 A-78 32 0 0 0 0 0 17 0 R1 1741 Pipirelli $18.179.806 Испаднат
46 A-78 26 0 0 0 0 0 17 0 R2 1278 Pipirelli $33.990.618 Задржи група
45 R-111 4 1 4 1 0 58 16 3.62 R1 - Pipirelli $31.567.328 Промовиран
44 A-2 29 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $33.528.668 Испаднат
43 R-329 4 0 2 0 0 65 17 3.82 SF 2506 Pipirelli $31.469.190 Промовиран
42 A-68 28 0 0 0 0 0 17 0 R2 1644 Pipirelli $27.107.108 Испаднат
41 R-100 6 0 5 0 0 58 17 3.41 F 2213 Pipirelli $44.697.665 Промовиран*
40 R-100 8 0 1 0 0 32 17 1.88 R1 ? Pipirelli $42.613.151 Задржи група
39 A-85 28 0 0 0 0 0 17 0 R1 1898 Pipirelli $25.381.495 Испаднат
38 A-85 26 0 0 0 0 1 16 0.06 - - Pipirelli $20.262.182 Задржи група
37 R-291 1 6 13 0 1 117 17 6.88 W 1782 Pipirelli $22.585.090 Промовиран
36 R-291 6 0 3 2 0 53 16 3.31 R2 - Pipirelli $33.592.730 Задржи група
35 R-291 7 0 3 0 0 37 17 2.18 SF ? Pipirelli $16.594.713 Задржи група
34 A-21 35 0 0 0 0 0 16 0 R1 - Pipirelli $26.699.573 Испаднат
33 R-237 3 0 5 0 1 72 17 4.24 W 1086 Pipirelli $17.626.988 Промовиран
32 R-237 12 1 1 0 0 27 17 1.59 R1 ? Pipirelli $26.496.809 Задржи група
31 R-237 7 0 1 0 0 30 17 1.76 R2 2058 Pipirelli $21.475.982 Задржи група
30 A-31 36 0 0 0 0 0 16 0 - - Pipirelli $6.831.569 Испаднат
29 R-267 2 1 7 1 0 70 17 4.12 F 1438 Pipirelli $34.443.882 Промовиран
28 R-267 7 0 2 0 0 42 17 2.47 R1 1418 Pipirelli $16.557.824 Задржи група
27 A-50 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 924 Pipirelli $20.747.668 Испаднат
26 R-26 5 1 7 3 1 75 17 4.41 QF ? Pipirelli $37.667.316 Промовиран*
25 R-26 10 0 2 0 1 28 17 1.65 R2 ? Pipirelli $22.034.136 Задржи група
24 R-26 10 0 1 0 0 26 17 1.53 SF 1617 Pipirelli $16.523.901 Задржи група
23 R-26 23 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 ? Pipirelli $17.397.282 Задржи група
22 R-26 18 0 0 0 0 10 17 0.59 R1 ? Pipirelli $28.643.378 Задржи група
21 R-26 6 0 2 0 0 45 17 2.65 R2 ? Pipirelli $47.443.564 Задржи група
20 R-26 6 0 1 0 0 36 17 2.12 QF 1804 Pipirelli $19.649.807 Задржи група
19 R-26 13 0 0 0 0 13 17 0.76 R1 1775 Pipirelli $8.768.435 Задржи група
18 A-8 29 0 0 0 0 0 17 0 R2 1011 Pipirelli $28.783.249 Испаднат
17 R-7 4 0 2 5 0 59 17 3.47 QF ? Pipirelli $31.519.000 Промовиран
16 R-7 7 0 0 0 0 42 17 2.47 R2 851 blank $10.733.041 Задржи група
15 R-7 15 0 1 0 0 14 15 0.93 - - blank $30.412.933 Задржи група