Профил на менаџерот: Alejandro Almarza

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Alejandro Almarza
Држава: Шпанија
Пол:Машко
Се приклучи:Апр 10, 2018
Последна интеракција: Дек 10 2019, 10:23:11
Постови на форумот:1  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:6 (156)
Освоени поени:0 (189)
Победи:0 (3)
Подиуми:0 (9)
Пол-позиции:0 (5)
Најбрзи круга:0 (1)
Просечно поени/трка: 0 (1.21)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јул 19, 2018)
Достигнувања:

9% отклучени

(31/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Alejandro Almarza Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 64, Трка 3
Број на најавувања:967
Време поминато на ГПРО:106.1 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 89
Позиција во сезоната:17
Пари: $??.???.???
Возач: Stefano Baldi (83)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:2
Гуми: Pipirelli
Име на тим: CHIKI TEAM II
Екипен пласман:683
Поени на тимот:6.5333

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
72 R-89 9 0 0 0 0 24 16 1.5 R2 4747 Pipirelli $55.320.438 Задржи група
71 A-64 39 0 0 0 0 0 17 0 - 2866 Pipirelli $68.087.999 Испаднат
70 A-64 12 1 1 3 1 16 17 0.94 R2 1960 Pipirelli $53.882.250 Задржи група
69 A-64 11 0 0 0 0 12 17 0.71 R1 1546 Pipirelli $22.342.759 Задржи група
68 A-64 28 0 0 0 0 0 17 0 R2 3100 Pipirelli $38.695.087 Задржи група
67 A-64 34 0 0 0 0 0 17 0 R1 4588 Pipirelli $56.108.021 Задржи група
66 R-104 4 2 4 2 0 75 17 4.41 R1 3086 Pipirelli $35.558.916 Промовиран
65 R-104 11 0 0 0 0 13 17 0.76 R2 3816 Pipirelli $64.689.961 Задржи група
64 R-104 6 0 4 0 0 49 15 3.27 - 6023 Pipirelli $35.503.767 Задржи група