Профил на менаџерот: José Pereira

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:José Pereira
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Јун 15, 2018
Последна интеракција: Сеп 13 2019, 23:00:28
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:5 (121)
Освоени поени:44 (244)
Победи:2 (4)
Подиуми:5 (21)
Пол-позиции:1 (3)
Најбрзи круга:3 (21)
Просечно поени/трка: 8.8 (2.02)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

12% отклучени

(43/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до José Pereira Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 65, Трка 3
Број на најавувања:334
Време поминато на ГПРО:49.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 11
Позиција во сезоната:1
Пари: $-?.???.???
Возач: Paolo Martini (106)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:15
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Brasil I
Екипен пласман:324
Поени на тимот:64.3332

Спонзори

Wintrillions (R11) - 5 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
71 A-31 37 0 0 0 0 0 17 0 - 4891 Pipirelli $-3.471.377 Испаднат
70 R-82 3 2 7 0 5 72 17 4.24 SF 3851 Pipirelli $7.073.896 Промовиран
69 R-82 10 0 2 0 4 29 17 1.71 QF 5004 Pipirelli $-13.983.461 Задржи група
68 R-82 5 0 3 0 3 41 16 2.56 R2 5082 Pipirelli $1.376.027 Задржи група
67 R-82 7 0 4 1 6 44 17 2.59 R2 5015 Pipirelli $-18.268.316 Задржи група
66 R-82 11 0 0 1 0 11 17 0.65 QF 4555 Pipirelli $-15.283.826 Задржи група
65 R-82 18 0 0 0 0 3 15 0.2 - 6276 Pipirelli $-26.653.020 Задржи група