Профил на менаџерот: Andreas Ek

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Andreas Ek
Држава: Шведска
Пол:Машко
Се приклучи:Јун 25, 2009
Последна интеракција: Јун 12 2022, 00:23:34
Постови на форумот:41  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (373)
Освоени поени:0 (566)
Победи:0 (10)
Подиуми:0 (48)
Пол-позиции:0 (12)
Најбрзи круга:0 (2)
Просечно поени/трка: - (1.52)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Фев 7, 2010)
Достигнувања:

11% отклучени

(41/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Andreas Ek Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 15, Трка 4
Број на најавувања:4939
Време поминато на ГПРО:680.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Andreas Ek (Последна обнова: Јан 1 2010, 16:51:03)
Season 15
Started to driver from race 4. Ended up with 36 points and a 6th place totaly. Joined Shake and bake with is a very good team.

Season 16
First season I drove from the very start. Ended up 3 rd and promoted to Ama.

Season 17
Went to hell. Promoted with very little money. Had to drive with my rookie driver... thats the story.

Season 18
My goal for this season is to finish top 4. Promote to ama again but this time with a lot of money and a well updated car.