Профил на менаџерот: Nigel Makin

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Nigel Makin
Држава: Џерси
Пол:Машко
Се приклучи:Авг 27, 2018
Последна интеракција: Дек 11 2021, 21:09:34
Постови на форумот:8  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:3 (320)
Освоени поени:4 (664)
Победи:0 (18)
Подиуми:0 (59)
Пол-позиции:0 (16)
Најбрзи круга:0 (15)
Просечно поени/трка: 1.33 (2.08)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

22% отклучени

(81/368)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Nigel Makin Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 66, Трка 6
Број на најавувања:2565
Време поминато на ГПРО:928.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Разделен/а

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 66
Позиција во сезоната:20
Пари: $??.???.???
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:21
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Britpack Racers
Екипен пласман:525
Поени на тимот:55.1334

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Nigel Makin (Последна обнова: Мај 23 2021, 11:10:52)
Milestones
S66 Rookie - 176 Grobnik GP (Croatia) - First GP
S66 Rookie - 176 Ahvenisto GP (Finland) - First Points Finish - 8th Place
S66 Rookie - 176 New Delhi GP (India) - First Podium Finish - 2nd Place
S67 Rookie - 176 Austin GP (United States) = First Win
S67 Rookie - 176 Won Rookie 176 with 153 Points
S67 Rookie - 176 Won GPRO Cup
S67 Rookie - 176 Promoted to Amateur
S70 Amateur - 52 Baku City (Azerbaijan) - First Amateur win
s78 Amateur - 57 Won GPRO Cup
Wins
S67 Rookie - 176 Austin GP United States)
S67 Rookie - 176 Buenos Aires (Argentina)
S67 Rookie - 176 Shanghai (China)
S67 Rookie - 176 Sepang (Malaysia)
S67 Rookie - 176 Zolder (Belgium)
S67 Rookie - 176 Yas Marina (United Arab Emirates)
S67 Rookie - 176 Portimao (Portugal)
S67 Rookie - 176 Bucharest Ring (Romania)
S67 Rookie - 176 Brno (Czech Republic)
S67 Rookie - 176 Avus (Germany)
S70 Amateur - 52 Baku City (Azerbaijan)
S70 Amateur - 52 Sochi (Russian Federation)
s74 Amateur - 52 Adelaide (Australia)
S74 Amateur - 52 Irungattukottai (India)
S74 Amateur - 52 Bucharest Ring (Romania)
S81 Rookie - 72 Barcelona (Spain)
s81 Rookie - 72 Magny Cours (France)
S81 Rookie - 72 Monte Carlo (Monaco)