Профил на менаџерот: Māris Grandbergs

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Māris Grandbergs
Држава: Латвија
Пол:Машко
Се приклучи:Окт 16, 2018
Последна интеракција: Мај 17 2022, 18:03:53
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:9 (117)
Освоени поени:0 (287)
Победи:0 (13)
Подиуми:0 (27)
Пол-позиции:0 (10)
Најбрзи круга:0 (10)
Просечно поени/трка: 0 (2.45)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

16% отклучени

(60/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Māris Grandbergs Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 80, Трка 12
Број на најавувања:548
Време поминато на ГПРО:89.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 6
Позиција во сезоната:35
Пари: $??.???.???
Возач: George Wickens (87)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:12
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Red White Red Latvia Racing
Екипен пласман:268
Поени на тимот:138.7337

Спонзори

Walter Mijer (R57) - 45 трки
STIL Communications (R57) - 24 трки
Ivory Seal (R57) - 12 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
86 R-57 3 3 8 5 3 79 17 4.65 SF 3847 Pipirelli $28.160.762 Промовиран
85 A-70 8 1 2 1 0 42 17 2.47 SF 2420 Pipirelli $-14.123.998 Испаднат
84 A-70 17 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 4164 Pipirelli $26.078.371 Задржи група
83 A-70 26 0 0 0 0 0 17 0 R1 1811 Pipirelli $7.969.857 Задржи група
82 A-70 27 0 0 0 1 0 17 0 QF 4287 Pipirelli $15.568.099 Задржи група
81 R-104 1 9 15 4 6 142 17 8.35 W 2260 Pipirelli $9.965.437 Промовиран
80 R-104 8 0 2 0 0 18 6 3 - 6485 Pipirelli $-13.630.432 Задржи група
67 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - Pipirelli $0 Задржи група