Профил на менаџерот: Jon Andon Odriozola Fernandez

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Jon Andon Odriozola Fernandez
Држава: Шпанија
Пол:Машко
Се приклучи:Окт 23, 2018
Последна интеракција: Вчера во 21:29:17
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:14 (312)
Освоени поени:3 (457)
Победи:0 (5)
Подиуми:0 (24)
Пол-позиции:0 (1)
Најбрзи круга:0 (6)
Просечно поени/трка: 0.21 (1.46)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

9% отклучени

(33/368)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Jon Andon Odriozola Fernandez Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 67, Трка 7
Број на најавувања:5789
Време поминато на ГПРО:1107.3 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Слободен/а

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 25
Позиција во сезоната:22
Пари: $??.???.???
Возач: Katherine Purley (112)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:3
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
84 A-25 28 0 0 0 0 1 15 0.07 - 4631 Pipirelli $9.635.756 Задржи група
83 A-25 11 0 0 0 0 17 17 1 R2 1196 Pipirelli $12.893.779 Задржи група
82 A-25 26 0 0 0 0 0 17 0 - 1633 Pipirelli $26.908.988 Задржи група
81 R-62 4 0 6 0 1 73 17 4.29 R2 2833 Pipirelli $21.019.550 Промовиран
80 A-46 35 0 0 0 0 0 17 0 R1 2217 Pipirelli $6.749.941 Испаднат
79 A-46 29 0 0 0 0 0 17 0 - 2356 Pipirelli $5.869.546 Задржи група
78 R-27 1 4 11 0 1 107 17 6.29 W 2663 Pipirelli $27.517.871 Промовиран
77 R-27 7 0 3 0 0 42 17 2.47 R1 2973 Pipirelli $-5.045.405 Задржи група
76 R-27 6 1 1 1 1 42 17 2.47 R2 3072 Pipirelli $6.452.535 Задржи група
75 R-27 11 0 0 0 0 17 17 1 R1 3353 Pipirelli $-17.334.003 Задржи група
74 R-27 6 0 1 0 2 52 17 3.06 SF 2814 Pipirelli $8.388.962 Задржи група
73 R-27 11 0 0 0 0 24 17 1.41 QF 3253 Pipirelli $9.672.024 Задржи група
72 R-27 7 0 1 0 0 37 17 2.18 R1 3116 Pipirelli $3.053.138 Задржи група
71 R-27 13 0 0 0 0 14 17 0.82 QF 3552 Pipirelli $11.101.331 Задржи група
70 R-27 14 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 3555 Pipirelli $11.528.795 Задржи група
69 R-27 11 0 0 0 1 9 17 0.53 R2 4057 Pipirelli $7.290.201 Задржи група
68 R-27 11 0 1 0 0 14 17 0.82 R1 3621 Pipirelli $6.815.871 Задржи група
67 R-27 14 0 0 0 0 2 11 0.18 - 7428 Pipirelli $10.639.916 Задржи група