Профил на менаџерот: Alexandr Volodin

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Alexandr Volodin
Држава: Руска Федерација
Пол:Машко
Се приклучи:Ное 17, 2018
Последна интеракција: Вчера во 04:21:31
Постови на форумот:1  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:7 (75)
Освоени поени:0 (164)
Победи:0 (4)
Подиуми:0 (13)
Пол-позиции:0 (4)
Најбрзи круга:0 (2)
Просечно поени/трка: 0 (2.19)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

7% отклучени

(25/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Alexandr Volodin Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 67, Трка 12
Број на најавувања:937
Време поминато на ГПРО:74.5 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 63
Позиција во сезоната:31
Пари: $?.???.???
Возач: Alex Manning (115)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:7
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Marussia Russian Racing
Екипен пласман:445
Поени на тимот:61.8668

Спонзори

Emirates Airways (R102) - 27 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
71 A-63 31 0 0 0 0 0 17 0 - 2601 Pipirelli $25.808.878 Задржи група
70 R-102 4 0 4 0 0 56 17 3.29 SF 3050 Pipirelli $47.536.663 Промовиран
69 R-102 11 0 1 0 0 18 12 1.5 QF 6621 Pipirelli $-10.258.929 Задржи група
68 R-102 1 4 8 3 2 87 17 5.12 QF 2679 Pipirelli $-25.365.360 Задржи група
67 R-102 16 0 0 1 0 3 5 0.6 - 7403 Pipirelli $7.433.172 Задржи група