Профил на менаџерот: Sebastian Velosa

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Sebastian Velosa
Држава: Колумбија
Пол:Машко
Се приклучи:Мар 8, 2019
Последна интеракција: Вчера во 05:18:17
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:6 (283)
Освоени поени:0 (300)
Победи:0 (6)
Подиуми:0 (22)
Пол-позиции:0 (7)
Најбрзи круга:0 (5)
Просечно поени/трка: 0 (1.06)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

12% отклучени

(45/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Sebastian Velosa Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 69, Трка 7
Број на најавувања:2890
Време поминато на ГПРО:554 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 5
Позиција во сезоната:22
Пари: $??.???.???
Возач: Richard Kerr (91)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:8
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Colombia Racing
Екипен пласман:431
Поени на тимот:73.3331

Спонзори

BellWest (A61) - 13 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Sebastian Velosa (Последна обнова: Авг 4 2021, 06:55:24)
Rookie 29
Primer Podio : Susuka Temp 70 - Carrera 3
Primera Victoria : Singapur Temp 70 - Carrera 4 (Wet)
Primer Pole : Singapur Temp 70 - Carrera 4 ( Wet )

Amateur - 61
Primer Podium Amateur: 3° Austin Temp 80 - Carrera 10
2° Susuka Temp 80 - Carrera 13

Primer Pole : Abu Dabhi Temp 80 - Carrera 16
Primera Victoria : Sakhir Temp (81 - Carrera 1 )


Pro- 17
Primer Podium: Mexico <3 Temp (82 - carrera 2)Titulos:

Rookie 29/Temporada 70: Subcampeon.