Профил на менаџерот: Giovanni Mazzanati

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Giovanni Mazzanati
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Апр 22, 2019
Последна интеракција: Вчера во 04:27:59
Постови на форумот:17  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (216)
Освоени поени:0 (560)
Победи:0 (24)
Подиуми:0 (48)
Пол-позиции:0 (13)
Најбрзи круга:0 (21)
Просечно поени/трка: - (2.59)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

27% отклучени

(97/365)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Giovanni Mazzanati Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 70, Трка 1
Број на најавувања:9068
Време поминато на ГПРО:468.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 21
Позиција во сезоната:6
Пари: $??.???.???
Возач: Gianmaria Apicella (144)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:19
Гуми: blank
Име на тим: Association ONE Global
Екипен пласман:122
Поени на тимот:0

Спонзори

Dieson (A72) - 12 трки
Electronic Earths (P19) - 6 трки
USUAG (P19) - 4 трки
Air Fluid (P6) - 2 трки
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
82 A-72 1 7 8 0 5 109 17 6.41 W 632 Pipirelli $98.255.841 Промовиран
81 A-72 17 0 1 0 0 9 16 0.56 R1 3757 Pipirelli $50.578.495 Задржи група
80 A-72 19 0 0 0 0 7 16 0.44 R1 4820 Pipirelli $34.869.197 Задржи група
79 P-19 13 0 1 0 2 15 17 0.88 R2 3714 Dunnolop $-5.103.916 Испаднат
78 M-3 35 0 0 0 1 0 17 0 - 717 Yokomama $8.086.834 Испаднат
77 P-6 3 2 8 2 5 84 17 4.94 W 117 Yokomama $57.677.284 Промовиран
76 P-6 8 2 3 1 2 28 16 1.75 - 2818 Yokomama $42.563.708 Задржи група
75 P-6 12 1 1 1 2 14 17 0.82 R1 2750 Contimental $124.596.145 Задржи група
74 A-60 2 8 14 9 4 128 16 8 F 3176 Pipirelli $124.753.805 Промовиран
73 A-60 5 1 3 0 0 47 16 2.94 QF 4672 Pipirelli $183.951.745 Задржи група
72 A-60 9 0 2 0 0 28 17 1.65 QF 2418 Pipirelli $132.896.784 Задржи група
71 A-60 15 0 1 0 0 11 17 0.65 R1 1941 Pipirelli $73.335.253 Задржи група
70 R-53 6 3 6 0 0 80 17 4.71 W 2473 Pipirelli $43.797.373 Промовиран