Профил на менаџерот: Marcel Dupont

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Marcel Dupont
Држава: Франција
Пол:Не е определено
Се приклучи:Мај 5, 2019
Последна интеракција: Сеп 13 2021, 19:36:29
Постови на форумот:1  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (227)
Освоени поени:0 (501)
Победи:0 (9)
Подиуми:0 (32)
Пол-позиции:0 (4)
Најбрзи круга:0 (7)
Просечно поени/трка: - (2.21)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

11% отклучени

(41/368)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Marcel Dupont Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 70, Трка 4
Број на најавувања:734
Време поминато на ГПРО:192.3 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
84 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
83 R-114 8 1 2 0 0 45 13 3.46 F 5648 Pipirelli $20.078.865 Задржи група
82 R-114 5 1 6 2 2 71 14 5.07 F 5433 Pipirelli $25.905.734 Задржи група
81 A-43 36 0 0 0 0 0 17 0 - 2384 Pipirelli $10.298.114 Испаднат
80 R-67 4 1 4 0 0 68 17 4 SF 2926 Pipirelli $23.899.368 Промовиран
79 A-18 33 0 0 0 0 0 17 0 - 2018 Pipirelli $13.882.682 Испаднат
78 A-18 24 0 0 0 0 0 17 0 - 2393 Pipirelli $11.699.100 Задржи група
77 R-111 2 4 11 1 1 112 17 6.59 SF 2934 Pipirelli $36.348.981 Промовиран
76 R-111 10 0 0 0 0 13 17 0.76 R2 3626 Pipirelli $1.210.803 Задржи група
75 R-111 9 1 1 0 0 36 17 2.12 W 3792 Pipirelli $23.095.010 Задржи група
74 A-93 36 0 0 0 0 0 17 0 - 2597 Pipirelli $5.692.690 Испаднат
73 R-42 3 0 5 0 3 78 17 4.59 QF 3390 Pipirelli $33.429.214 Промовиран
72 R-42 5 1 2 1 1 49 17 2.88 QF 3162 Pipirelli $-6.600.269 Задржи група
71 R-42 11 0 1 0 0 18 16 1.12 R1 4742 Pipirelli $-2.370.012 Задржи група
70 R-42 12 0 0 0 0 11 14 0.79 - 5974 Pipirelli $17.628.077 Задржи група