Профил на менаџерот: Fabricio Luckezie

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Fabricio Luckezie
Држава: Франција
Пол:Машко
Се приклучи:Авг 2, 2019
Последна интеракција: Денес во 13:50:00
Постови на форумот:1  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:2 (196)
Освоени поени:0 (119)
Победи:0 (0)
Подиуми:0 (1)
Пол-позиции:0 (0)
Најбрзи круга:0 (0)
Просечно поени/трка: 0 (0.61)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

2% отклучени

(8/365)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Fabricio Luckezie Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 71, Трка 11
Број на најавувања:1281
Време поминато на ГПРО:616.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Слободен/а

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 62
Позиција во сезоната:11
Пари: $??.???.???
Возач: Bernd Klein (74)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:10
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Belgian Racers
Екипен пласман:275
Поени на тимот:27.8669

Спонзори

Fisco (R62) - 8 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
82 R-62 13 0 0 0 0 15 17 0.88 R2 4036 Pipirelli $25.495.372 Задржи група
81 R-62 8 0 0 0 0 20 17 1.18 R1 3427 Pipirelli $24.856.983 Задржи група
80 R-62 11 0 0 0 0 10 17 0.59 R1 3779 Pipirelli $20.158.815 Задржи група
79 R-62 14 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 3688 Pipirelli $20.171.574 Задржи група
78 R-62 8 0 0 0 0 19 17 1.12 QF 3645 Pipirelli $18.498.912 Задржи група
77 R-62 8 0 0 0 0 23 17 1.35 R2 4306 Pipirelli $14.759.005 Задржи група
76 R-62 10 0 0 0 0 10 17 0.59 R2 4589 Pipirelli $20.368.019 Задржи група
75 R-62 14 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 3826 Pipirelli $19.256.605 Задржи група
74 R-62 12 0 1 0 0 12 17 0.71 R1 3623 Pipirelli $32.595.087 Задржи група
73 R-62 14 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 3880 Pipirelli $19.672.802 Задржи група
72 R-62 13 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 3810 Pipirelli $30.687.910 Задржи група
71 R-62 25 0 0 0 0 0 7 0 - 6503 Pipirelli $34.949.461 Задржи група