Профил на менаџерот: Gino Pilotino

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Gino Pilotino
Држава: Германија
Пол:Машко
Се приклучи:Авг 28, 2019
Последна интеракција: Денес во 17:36:43
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:12 (43)
Освоени поени:51 (181)
Победи:0 (8)
Подиуми:4 (18)
Пол-позиции:0 (3)
Најбрзи круга:2 (5)
Просечно поени/трка: 4.25 (4.21)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

9% отклучени

(30/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Gino Pilotino Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 72, Трка 1
Број на најавувања:61
Време поминато на ГПРО:10 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 118
Позиција во сезоната:4
Пари: $-??.???.???
Возач: Christopher Jani (99)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:3
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
73 A-4 37 0 0 0 0 0 14 0 - 5667 Pipirelli $-4.000.430 Испаднат
72 R-95 1 8 14 3 3 130 17 7.65 W 3583 Pipirelli $12.272.479 Промовиран