Профил на менаџерот: Andrés Mora

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Andrés Mora
Држава: Венецуела
Пол:Машко
Се приклучи:Сеп 2, 2019
Последна интеракција: Јан 19 2022, 04:37:05
Постови на форумот:1  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:9 (209)
Освоени поени:0 (288)
Победи:0 (7)
Подиуми:0 (24)
Пол-позиции:0 (3)
Најбрзи круга:0 (0)
Просечно поени/трка: 0 (1.38)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

8% отклучени

(30/368)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Andrés Mora Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 72, Трка 2
Број на најавувања:784
Време поминато на ГПРО:196.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 66
Позиција во сезоната:30
Пари: $-?.???.???
Возач: Christian Massa (112)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:1
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Venezuela Team Race
Екипен пласман:436
Поени на тимот:93.4005

Спонзори

DePond (R102) - 40 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
84 R-102 2 3 8 0 0 88 13 6.77 SF 5528 Pipirelli $49.624.497 Промовиран
83 R-102 10 0 0 0 0 11 16 0.69 QF 4352 Pipirelli $3.292.490 Задржи група
82 A-16 32 0 0 0 0 0 15 0 R1 5573 Pipirelli $900.156 Испаднат
81 A-16 29 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 3494 Pipirelli $4.065.064 Задржи група
80 A-16 32 0 0 0 0 0 16 0 R1 4597 Pipirelli $10.919.884 Задржи група
79 R-50 1 4 14 2 0 123 17 7.24 W 2603 Pipirelli $16.121.785 Промовиран
78 A-52 35 0 0 0 0 0 13 0 R1 6889 Pipirelli $-5.453.084 Испаднат
77 A-52 31 0 0 0 0 0 15 0 R1 5823 Pipirelli $2.217.479 Задржи група
76 A-52 28 0 0 0 0 0 17 0 R1 4789 Pipirelli $14.122.443 Задржи група
75 A-52 29 0 0 0 0 0 16 0 - 4422 Pipirelli $14.855.382 Задржи група
74 A-52 30 0 0 0 0 0 12 0 R1 5958 Pipirelli $16.463.736 Задржи група
73 A-52 35 0 0 0 0 0 17 0 - 3578 Pipirelli $9.201.884 Задржи група
72 R-101 4 0 2 1 0 65 16 4.06 QF 4642 Pipirelli $12.472.324 Промовиран