Профил на менаџерот: Leonardo Greco

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Leonardo Greco
Држава: Аргентина
Пол:Не е определено
Се приклучи:Окт 22, 2019
Последна интеракција: Денес во 04:04:18
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:1 (153)
Освоени поени:0 (55)
Победи:0 (2)
Подиуми:0 (3)
Пол-позиции:0 (5)
Најбрзи круга:0 (0)
Просечно поени/трка: 0 (0.36)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

5% отклучени

(17/365)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Leonardo Greco Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 73, Трка 3
Број на најавувања:536
Време поминато на ГПРО:105.9 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 67
Позиција во сезоната:14
Пари: $??.???.???
Возач: Fabrizio Del Monte (88)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:4
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

Louis Vuittons (R67) - 9 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
82 R-67 10 1 2 1 0 27 16 1.69 QF 4555 Pipirelli $1.494.016 Задржи група
81 R-67 16 0 0 0 0 9 17 0.53 R2 5344 Pipirelli $2.817.974 Задржи група
80 R-67 14 0 0 0 0 0 17 0 R2 5437 Pipirelli $392.604 Задржи група
79 R-67 12 1 1 4 0 13 17 0.76 R1 4704 Pipirelli $-2.874.300 Задржи група
78 R-67 16 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 5895 Pipirelli $5.630.631 Задржи група
77 R-67 21 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 4045 Pipirelli $7.413.927 Задржи група
76 R-67 22 0 0 0 0 0 17 0 R2 5859 Pipirelli $10.530.597 Задржи група
75 R-67 22 0 0 0 0 0 12 0 R1 7041 Pipirelli $3.518.842 Задржи група
74 R-67 17 0 0 0 0 0 14 0 R2 5877 Pipirelli $19.974.226 Задржи група
73 R-67 13 0 0 0 0 1 8 0.12 R1 8817 Pipirelli $26.197.027 Задржи група
72 R-67 31 0 0 0 0 0 0 - - 8052 Pipirelli $13.983.550 Задржи група