Профил на менаџерот: Christian Lisci

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Jordan EJ15 - 2005
Име:Christian Lisci
Држава: Италија
Пол:Машко
Се приклучи:Ное 23, 2019
Последна интеракција: Вчера во 22:25:57
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:14 (211)
Освоени поени:17 (342)
Победи:0 (7)
Подиуми:2 (31)
Пол-позиции:0 (2)
Најбрзи круга:1 (10)
Просечно поени/трка: 1.21 (1.62)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Фев 20, 2020)
Достигнувања:

13% отклучени

(49/368)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Christian Lisci Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 73, Трка 8
Број на најавувања:2689
Време поминато на ГПРО:350.3 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 17
Позиција во сезоната:12
Пари: $??.???.???
Возач: Ronayne Daly (109)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:7
Гуми: Pipirelli
Име на тим: fazioneMULA
Екипен пласман:43
Поени на тимот:383.5333

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
84 A-17 13 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 4801 Pipirelli $76.591.948 Задржи група
83 A-17 17 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 5402 Pipirelli $46.677.713 Задржи група
82 A-17 15 0 0 0 0 6 17 0.35 - 4811 Pipirelli $11.016.127 Задржи група
81 P-4 11 1 1 0 0 18 17 1.06 R2 367 Yokomama $-667.604 Испаднат
80 P-4 18 0 1 0 0 8 17 0.47 R2 4497 Yokomama $34.427.041 Задржи група
79 M-5 37 0 0 0 0 0 17 0 - 390 Avonn $26.102.808 Испаднат
78 P-23 3 2 5 2 2 48 17 2.82 F 227 Dunnolop $14.625.755 Промовиран
77 P-23 15 0 1 0 0 12 17 0.71 R2 1984 Dunnolop $9.307.515 Задржи група
76 A-78 3 2 4 0 4 70 17 4.12 QF 961 Pipirelli $25.142.487 Промовиран
75 A-78 9 0 2 0 0 24 17 1.41 QF 1244 Pipirelli $23.077.542 Задржи група
74 R-104 2 2 15 0 3 114 17 6.71 SF 2083 Pipirelli $9.209.900 Промовиран
73 R-104 10 0 0 0 0 14 10 1.4 - 6253 Pipirelli $18.181.676 Задржи група