Профил на менаџерот: David Sanchez

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:David Sanchez
Држава: Аргентина
Пол:Машко
Се приклучи:Јан 13, 2020
Последна интеракција: Вчера во 23:14:47
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:5 (21)
Освоени поени:0 (122)
Победи:0 (8)
Подиуми:0 (14)
Пол-позиции:0 (0)
Најбрзи круга:0 (0)
Просечно поени/трка: 0 (5.81)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

5% отклучени

(17/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до David Sanchez Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 74, Трка 2
Број на најавувања:190
Време поминато на ГПРО:40.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 30
Позиција во сезоната:37
Пари: $?.???.???
Возач: Luiz Felipe Fittipaldi (98)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:10
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Huayra Patagonia Sport Group
Екипен пласман:446
Поени на тимот:49.3334

Спонзори

Guccie (R108) - 48 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
74 R-108 1 8 14 0 0 122 16 7.62 W 4486 Pipirelli $27.386.695 Промовиран