Профил на менаџерот: Christophe Valterin

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Christophe Valterin
Држава: Франција
Пол:Машко
Се приклучи:Јун 14, 2020
Последна интеракција: Јул 4 2022, 12:09:04
Постови на форумот:3  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:6 (184)
Освоени поени:0 (251)
Победи:0 (11)
Подиуми:0 (18)
Пол-позиции:0 (6)
Најбрзи круга:0 (8)
Просечно поени/трка: 0 (1.36)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Сеп 22, 2020)
Достигнувања:

13% отклучени

(47/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Christophe Valterin Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 76, Трка 11
Број на најавувања:2190
Време поминато на ГПРО:308.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 70
Позиција во сезоната:22
Пари: $??.???.???
Возач: Guy Green (131)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:13
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

Gamma (P9) - 26 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
87 A-70 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 3132 Pipirelli $54.121.831 Задржи група
86 P-9 38 0 0 0 0 0 13 0 R1 5122 Contimental $11.609.929 Испаднат
85 A-17 3 2 3 0 1 41 16 2.56 R1 3584 Pipirelli $28.520.443 Промовиран
84 A-17 8 0 2 0 0 30 13 2.31 QF 5283 Pipirelli $69.892.928 Задржи група
83 A-17 19 0 0 0 0 2 15 0.13 R2 4561 Pipirelli $68.067.251 Задржи група
82 A-17 31 0 0 0 0 0 16 0 R1 4593 Pipirelli $44.878.896 Задржи група
81 R-38 2 8 9 6 5 105 13 8.08 R1 5885 Pipirelli $35.582.590 Промовиран
80 A-47 23 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 4395 Pipirelli $-1.625.542 Испаднат
79 A-47 13 1 1 0 2 21 17 1.24 R1 3750 Pipirelli $17.993.833 Задржи група
78 A-47 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 2207 Pipirelli $24.319.889 Задржи група
77 R-136 5 0 3 0 0 49 17 2.88 SF 3274 Pipirelli $13.926.316 Промовиран
76 R-136 18 0 0 0 0 1 7 0.14 - 7222 Pipirelli $-20.194.706 Задржи група