Профил на менаџерот: Edoardo Pariani

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Edoardo Pariani
Држава: Италија
Пол:Машко
Се приклучи:Јул 19, 2020
Последна интеракција: Мај 26 2022, 22:31:36
Постови на форумот:1  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:13 (182)
Освоени поени:10 (328)
Победи:0 (0)
Подиуми:1 (23)
Пол-позиции:0 (9)
Најбрзи круга:0 (10)
Просечно поени/трка: 0.77 (1.8)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

9% отклучени

(35/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Edoardo Pariani Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 77, Трка 2
Број на најавувања:701
Време поминато на ГПРО:141.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 70
Позиција во сезоната:16
Пари: $??.???.???
Возач: Piercarlo La Rosa (113)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:14
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Mamma guarda come Sgommo
Екипен пласман:167
Поени на тимот:233.4005

Спонзори

FILLA (A70) - 20 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
86 A-70 29 0 0 0 0 0 17 0 R1 2707 Pipirelli $106.212.760 Задржи група
85 A-70 24 0 0 0 0 0 17 0 R1 1897 Pipirelli $93.762.805 Задржи група
84 A-70 26 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 2003 Pipirelli $70.918.730 Задржи група
83 A-70 23 0 0 0 0 0 17 0 R1 1712 Pipirelli $35.249.100 Задржи група
82 R-9 3 0 9 3 3 98 17 5.76 F 2175 Pipirelli $47.642.869 Промовиран
81 R-9 6 0 4 6 6 45 17 2.65 R2 4083 Pipirelli $-6.600.686 Задржи група
80 A-82 37 0 0 0 0 0 17 0 - 2656 Pipirelli $5.982.777 Испаднат
79 R-143 3 0 8 0 0 85 17 5 QF 2926 Pipirelli $12.062.609 Промовиран
78 R-143 7 0 1 0 0 54 17 3.18 R1 3415 Pipirelli $41.516.939 Задржи група
77 R-143 8 0 0 0 1 35 16 2.19 QF 4708 Pipirelli $34.818.162 Задржи група