Профил на менаџерот: Jimmy Severini

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Jimmy Severini
Држава: Италија
Пол:Машко
Се приклучи:Јул 20, 2020
Последна интеракција: Авг 3 2021, 23:07:44
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:2 (103)
Освоени поени:11 (254)
Победи:0 (8)
Подиуми:1 (23)
Пол-позиции:0 (5)
Најбрзи круга:0 (5)
Просечно поени/трка: 5.5 (2.47)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

11% отклучени

(40/365)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Jimmy Severini Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 77, Трка 2
Број на најавувања:394
Време поминато на ГПРО:62.5 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 11
Позиција во сезоната:5
Пари: $??.???.???
Возач: Teo Bertaggia (155)
Технички Директор: Andrew Wright (93)
Екипа во целост:17
Гуми: Yokomama
Име на тим: Sic 58 Squadra Corse
Екипен пласман:134
Поени на тимот:39.9999

Спонзори

KATIA (A29) - 26 трки
Dall (A29) - 18 трки
Iveko (A29) - 17 трки
Aecer (A29) - 17 трки
CTP (A29) - 15 трки
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
82 P-11 20 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 309 Yokomama $24.225.413 Задржи група
81 A-29 2 4 9 0 3 89 17 5.24 SF 3037 Pipirelli $74.085.498 Промовиран
80 A-29 12 0 0 0 0 13 17 0.76 R2 4167 Pipirelli $58.592.513 Задржи група
79 A-29 21 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 1722 Pipirelli $19.888.514 Задржи група
78 R-110 2 4 11 4 2 100 17 5.88 SF 2739 Pipirelli $34.540.978 Промовиран
77 R-110 8 0 2 1 0 29 16 1.81 R1 4705 Pipirelli $36.142.862 Задржи група