Профил на менаџерот: Waqaar Osman

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Waqaar Osman
Држава: Мауритус
Пол:Машко
Се приклучи:Јул 27, 2009
Последна интеракција: Дек 29 2012, 07:03:29
Постови на форумот:159  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (77)
Освоени поени:0 (133)
Победи:0 (4)
Подиуми:0 (10)
Пол-позиции:0 (3)
Најбрзи круга:0 (0)
Просечно поени/трка: - (1.73)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

5% отклучени

(18/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Waqaar Osman Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:waqaar.yunus.osman

Основни информации

Прво ГП: Сезона 16, Трка 6
Број на најавувања:463
Време поминато на ГПРО:143.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во врска

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Waqaar Osman (Последна обнова: Јан 1 2010, 06:54:37)
I like football and at the age of 8 years old i started watching f1

Season 15 bad random driver and i did know so much about game and cannot play every race because of parental lock


No podium nor points


Season 16 bad random driver knowing a bit the game and cannot play every race because of parental lock

No podium nor points


Season 17


First points at
Yas marinasFirst pole position at Fuji Gp


But the season was difficult with 3 changes of driver

all my finances was not at positive then all parts where worn