Профил на менаџерот: Nico Zou

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Nico Zou
Држава: Франција
Пол:Машко
Се приклучи:Јул 27, 2009
Последна интеракција: Јун 27 2020, 10:58:24
Постови на форумот:505  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (579)
Освоени поени:0 (931)
Победи:0 (26)
Подиуми:0 (66)
Пол-позиции:0 (22)
Најбрзи круга:0 (20)
Просечно поени/трка: - (1.61)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

31% отклучени

(111/356)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Nico Zou Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 15, Трка 13
Број на најавувања:8786
Време поминато на ГПРО:13419.5 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Nico Zou (Последна обнова: Окт 12 2015, 13:04:52)
Everything comes to an end. Goodbye my Gpro Friends :) I'll be "maybe" back !

-----

S15 : Starting to discover the game with my team.

S16 : Want to promote. Was pretty hard to obtain, but finally ok with 5th place.

S17 : Hard start in amateur, but have learnt a lot. Have won a bunch of money and have a good pilot.

S18 : Same pilot shoot again. Have decided to aim promotion after a dozen of races since results were OK.
Had my 1st win, 1st FL, and 1st pole. Promoted quite easily.

S19 : Beginning in pro, new pilot. Did almost promote.

S20 : Good season in pro. Promotion was pretty easy to obtain. Was able to upgrade car and staff for next level !

S21 : Good beginning in Master, was able to maintain and even made some podiums. Started in my new team : Tiger Racing !

S22 : Missed the promotion, went for a new driver by the end of the season.

S23 : Trained the driver during the whole season and maintained quite easily.

S24 : One of my best season ever. This driver was incredible. Promoted in elite very easily.

S25 : First try in elite and first podium too. A nice start at the top level.

S26 : A win in elite, a podium and 6th in the final overall standing...

What else ?