Профил на менаџерот: David Nudder

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:David Nudder
Држава: САД
Пол:Не е определено
Се приклучи:Сеп 23, 2020
Последна интеракција: Вчера во 22:27:08
Постови на форумот:0  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:5 (105)
Освоени поени:0 (183)
Победи:0 (1)
Подиуми:0 (8)
Пол-позиции:0 (7)
Најбрзи круга:0 (0)
Просечно поени/трка: 0 (1.74)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

5% отклучени

(20/365)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до David Nudder Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 78, Трка 3
Број на најавувања:626
Време поминато на ГПРО:141.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 64
Позиција во сезоната:35
Пари: $??.???.???
Возач: Yannick Dalmas (114)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:8
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

Alcatelics (R51) - 51 трки
Hermenes (R51) - 10 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
83 R-51 5 0 2 7 0 70 17 4.12 QF 2656 Pipirelli $30.196.453 Промовиран
82 A-47 35 0 0 0 0 0 17 0 - 2283 Pipirelli $30.520.739 Испаднат
81 A-86 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 2350 Pipirelli $34.668.772 Задржи група
80 R-16 4 1 3 0 0 60 17 3.53 QF 2990 Pipirelli $20.627.774 Промовиран
79 R-16 7 0 2 0 0 33 17 1.94 SF 2840 Pipirelli $-24.896.830 Задржи група
78 R-16 9 0 1 0 0 20 15 1.33 - 5517 Pipirelli $4.233.061 Задржи група