Профил на менаџерот: Luis Domingos

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Alfa generic - 1984 / 85
Име:Luis Domingos
Држава: Португалија
Пол:Машко
Се приклучи:Окт 6, 2020
Последна интеракција: Вчера во 11:51:32
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:5 (84)
Освоени поени:1 (107)
Победи:0 (0)
Подиуми:0 (6)
Пол-позиции:0 (1)
Најбрзи круга:0 (2)
Просечно поени/трка: 0.2 (1.27)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

4% отклучени

(13/365)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Luis Domingos Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 78, Трка 6
Број на најавувања:515
Време поминато на ГПРО:125.9 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Слободен/а

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 51
Позиција во сезоната:15
Пари: $-?.???.???
Возач: Alberto Facetti (81)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:3
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

Wallie (R51) - 4 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
83 R-51 10 0 0 0 0 9 17 0.53 R2 3590 Pipirelli $-4.239.885 Задржи група
82 R-51 7 0 2 1 1 40 16 2.5 QF 4922 Pipirelli $-10.141.768 Задржи група
81 R-51 8 0 2 0 1 41 15 2.73 QF 5154 Pipirelli $3.510.669 Задржи група
80 R-51 11 0 2 0 0 14 5 2.8 R1 8055 Pipirelli $-5.174.526 Задржи група
79 R-51 16 0 0 0 0 0 14 0 R2 6289 Pipirelli $-313.761 Задржи група
78 R-51 15 0 0 0 0 2 12 0.17 - 6211 Pipirelli $2.091.999 Задржи група