Профил на менаџерот: Felipe Marazza

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Felipe Marazza
Држава: Аргентина
Пол:Машко
Се приклучи:Мар 20, 2021
Последна интеракција: Денес во 04:33:43
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:7 (58)
Освоени поени:0 (150)
Победи:0 (2)
Подиуми:0 (11)
Пол-позиции:0 (4)
Најбрзи круга:0 (3)
Просечно поени/трка: 0 (2.59)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

6% отклучени

(21/365)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Felipe Marazza Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 81, Трка 1
Број на најавувања:392
Време поминато на ГПРО:94 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 20
Позиција во сезоната:28
Пари: $??.???.???
Возач: Pascal Mass (107)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:10
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Combustible Elements
Екипен пласман:346
Поени на тимот:78.3998

Спонзори

Automatic Datas (R51) - 46 трки
TKD (R51) - 17 трки
Falcon (R51) - 13 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
83 R-51 4 2 9 4 3 89 17 5.24 F 2529 Pipirelli $17.767.302 Промовиран
82 A-19 35 0 0 0 0 0 17 0 - 4076 Pipirelli $329.328 Испаднат
81 R-37 4 0 2 0 0 61 17 3.59 SF 2820 Pipirelli $21.419.188 Промовиран