Профил на менаџерот: Joul Wycho

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Joul Wycho
Држава: Белгија
Пол:Не е определено
Се приклучи:Мар 25, 2021
Последна интеракција: Денес во 13:18:27
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:8 (59)
Освоени поени:4 (232)
Победи:0 (15)
Подиуми:0 (21)
Пол-позиции:0 (14)
Најбрзи круга:0 (8)
Просечно поени/трка: 0.5 (3.93)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

18% отклучени

(64/365)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Joul Wycho Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 81, Трка 1
Број на најавувања:236
Време поминато на ГПРО:76.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 61
Позиција во сезоната:14
Пари: $??.???.???
Возач: Katherine Watson (113)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:10
Гуми: Pipirelli
Име на тим: 2cv French Team - FRA 08
Екипен пласман:51
Поени на тимот:202.9997

Спонзори

Nestler (A61) - 16 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
83 A-61 26 0 0 0 0 0 17 0 R1 1434 Pipirelli $73.904.050 Задржи група
82 R-154 1 14 15 14 6 151 17 8.88 W 1972 Pipirelli $60.227.146 Промовиран
81 R-154 4 1 6 0 2 77 17 4.53 W 2701 Pipirelli $-17.265.531 Задржи група