Профил на менаџерот: Palomo Pollastri

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Palomo Pollastri
Држава: Италија
Пол:Не е определено
Се приклучи:Апр 6, 2021
Последна интеракција: Јул 5 2022, 21:42:17
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:6 (120)
Освоени поени:0 (251)
Победи:0 (11)
Подиуми:0 (23)
Пол-позиции:0 (17)
Најбрзи круга:0 (1)
Просечно поени/трка: 0 (2.09)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

13% отклучени

(50/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Palomo Pollastri Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 81, Трка 5
Број на најавувања:1404
Време поминато на ГПРО:126.9 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 12
Позиција во сезоната:36
Пари: $??.???.???
Возач: Chris Hobbs (129)
Технички Директор: Bernard Dupasquier (88)
Екипа во целост:10
Гуми: Yokomama
Име на тим: Italian Arrows
Екипен пласман:231
Поени на тимот:92.8667

Спонзори

Moet & Chandler (A70) - 26 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
87 A-70 3 3 6 4 0 65 16 4.06 F 3500 Pipirelli $124.468.831 Промовиран
86 A-70 19 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 1464 Pipirelli $97.101.552 Задржи група
85 A-70 23 0 0 0 0 0 17 0 R1 1777 Pipirelli $120.145.714 Задржи група
84 A-70 18 0 0 0 0 6 17 0.35 QF 1696 Pipirelli $86.944.165 Задржи група
83 A-70 27 0 0 0 0 0 17 0 R1 3187 Pipirelli $57.969.169 Задржи група
82 R-63 1 7 15 10 1 137 17 8.06 SF 2363 Pipirelli $66.347.607 Промовиран
81 R-63 8 1 2 3 0 36 13 2.77 - 5933 Pipirelli $-12.197.799 Задржи група