Профил на менаџерот: Alex Vaiani

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Alex Vaiani
Држава: Италија
Пол:Не е определено
Се приклучи:Сеп 30, 2021
Последна интеракција: Јун 27 2022, 19:57:44
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (47)
Освоени поени:0 (36)
Победи:0 (0)
Подиуми:0 (1)
Пол-позиции:0 (0)
Најбрзи круга:0 (0)
Просечно поени/трка: - (0.77)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

1% отклучени

(4/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Alex Vaiani Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 84, Трка 2
Број на најавувања:183
Време поминато на ГПРО:22.6 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
88 R-5 23 0 0 0 0 0 0 - R1 8269 Pipirelli $28.809.285 Задржи група
87 R-5 12 0 0 0 0 6 11 0.55 QF 6326 Pipirelli $-15.378.006 Задржи група
86 R-5 18 0 0 0 0 0 5 0 R2 7440 Pipirelli $-21.020.148 Задржи група
85 R-5 15 0 0 0 0 6 15 0.4 R2 5212 Pipirelli $1.898.626 Задржи група
84 R-5 10 0 1 0 0 24 16 1.5 QF 4943 Pipirelli $-2.389.418 Задржи група