Профил на менаџерот: Roman Bodkins

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Roman Bodkins
Држава: Англија
Пол:Не е определено
Се приклучи:Окт 30, 2021
Последна интеракција: Вчера во 18:46:33
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:13 (123)
Освоени поени:14 (364)
Победи:0 (9)
Подиуми:1 (34)
Пол-позиции:0 (17)
Најбрзи круга:0 (2)
Просечно поени/трка: 1.08 (2.96)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

13% отклучени

(48/377)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Roman Bodkins Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 84, Трка 10
Број на најавувања:1030
Време поминато на ГПРО:129.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 44
Позиција во сезоната:12
Пари: $??.???.???
Возач: Nicola Giacomelli (116)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:16
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

Seabelt (R33) - 40 трки
Ricohn (R33) - 11 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
90 R-33 1 7 15 15 2 142 17 8.35 F 2135 Pipirelli $61.355.209 Промовиран
89 A-20 27 0 0 0 0 0 17 0 R2 3824 Pipirelli $-26.218.909 Испаднат
88 R-92 4 0 6 0 0 74 17 4.35 R1 4382 Pipirelli $48.661.060 Промовиран
87 R-92 10 1 1 0 0 24 17 1.41 SF 2975 Pipirelli $12.377.571 Задржи група
86 A-43 31 0 0 0 0 0 17 0 - 2393 Pipirelli $-3.023.296 Испаднат
85 R-138 2 1 11 2 0 105 17 6.18 F 2440 Pipirelli $62.862.455 Промовиран
84 R-138 12 0 0 0 0 5 8 0.62 - 6048 Pipirelli $17.803.179 Задржи група