Профил на менаџерот: Jimmy Reed

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Jimmy Reed
Држава: САД
Пол:Не е определено
Се приклучи:Ное 25, 2021
Последна интеракција: Вчера во 19:19:21
Постови на форумот:3  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:6 (58)
Освоени поени:0 (161)
Победи:0 (8)
Подиуми:0 (14)
Пол-позиции:0 (4)
Најбрзи круга:0 (8)
Просечно поени/трка: 0 (2.78)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јан 19, 2022)
Достигнувања:

11% отклучени

(40/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Jimmy Reed Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 84, Трка 17
Број на најавувања:1842
Време поминато на ГПРО:130.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 70
Позиција во сезоната:20
Пари: $?.???.???
Возач: Vittorio Fabi (107)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:12
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Strength & Honour
Екипен пласман:208
Поени на тимот:97.3333

Спонзори

TAG-Heute (R149) - 32 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
87 A-70 23 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 1642 Pipirelli $15.335.383 Задржи група
86 R-149 1 8 14 4 8 134 17 7.88 SF 2214 Pipirelli $13.479.472 Промовиран
85 R-149 7 0 0 0 0 21 17 1.24 R1 3154 Pipirelli $-5.473.940 Задржи група
84 R-36 15 0 0 0 0 1 1 1 - 6571 Pipirelli $1.606.251 Задржи група