Профил на менаџерот: Dejan Makor

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Dejan Makor
Држава: Словенија
Пол:Не е определено
Се приклучи:Авг 18, 2009
Последна интеракција: Окт 13 2021, 18:55:53
Постови на форумот:12  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:5 (1156)
Освоени поени:0 (2348)
Победи:0 (70)
Подиуми:0 (175)
Пол-позиции:0 (73)
Најбрзи круга:0 (20)
Просечно поени/трка: 0 (2.03)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Фев 13, 2011)
Достигнувања:

45% отклучени

(164/365)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Dejan Makor Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 16, Трка 1
Број на најавувања:10898
Време поминато на ГПРО:1004.7 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 12
Позиција во сезоната:22
Пари: $??.???.???
Возач: Helio Bueno (145)
Технички Директор: Danny Wass (91)
Екипа во целост:23
Гуми: Avonn
Име на тим: Ride the Lightning
Екипен пласман:363
Поени на тимот:53.5333

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
83 P-12 19 0 0 0 0 8 17 0.47 R1 1986 Avonn $63.535.508 Задржи група
82 P-12 12 0 1 0 0 14 17 0.82 R2 1654 Avonn $72.193.423 Задржи група
81 P-12 17 0 0 0 0 8 17 0.47 QF 348 Avonn $62.619.400 Задржи група
80 P-12 14 0 0 0 0 10 17 0.59 QF 329 Yokomama $47.169.959 Задржи група
79 P-12 4 1 4 0 0 41 17 2.41 F 217 Badyear $76.681.126 Задржи група
78 P-12 8 0 1 0 0 28 17 1.65 QF 456 Badyear $81.095.040 Задржи група
77 A-32 2 6 11 6 0 114 17 6.71 SF 662 Pipirelli $105.393.341 Промовиран
76 A-32 5 0 4 0 0 39 17 2.29 R1 1208 Pipirelli $123.305.898 Задржи група
75 A-32 5 0 3 0 0 42 17 2.47 SF 2196 Pipirelli $116.431.123 Задржи група
74 A-32 7 0 3 0 1 42 17 2.47 QF 1844 Pipirelli $102.304.890 Задржи група
73 A-32 15 0 0 0 0 7 16 0.44 QF 5387 Pipirelli $40.751.573 Задржи група
72 P-18 19 0 1 0 0 6 17 0.35 R1 2579 Badyear $-7.866.237 Испаднат
71 P-18 12 0 1 1 0 13 17 0.76 R1 271 Dunnolop $25.497.395 Задржи група
70 P-18 26 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 251 Yokomama $18.210.276 Задржи група
69 P-18 19 0 0 0 0 13 17 0.76 R1 2897 Yokomama $22.222.085 Задржи група
68 P-18 22 0 0 0 0 5 16 0.31 R1 3896 Dunnolop $17.570.646 Задржи група
67 P-18 9 0 2 1 0 27 17 1.59 R1 274 Yokomama $48.986.874 Задржи група
66 P-18 4 2 5 0 0 51 17 3 QF 203 Dunnolop $55.506.289 Задржи група
65 P-18 7 1 1 0 0 29 17 1.71 SF 283 Badyear $72.531.732 Задржи група
64 A-18 1 9 14 5 2 134 17 7.88 W 598 Pipirelli $100.664.552 Промовиран
63 A-18 6 1 3 2 0 47 17 2.76 QF 3565 Pipirelli $111.978.852 Задржи група
62 A-18 4 1 6 9 0 68 17 4 R2 854 Pipirelli $113.686.668 Задржи група
61 A-18 9 0 1 0 0 36 17 2.12 SF 1229 Pipirelli $57.163.648 Задржи група
60 P-15 31 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 1373 Dunnolop $-1.314.988 Испаднат
59 M-3 33 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 84 Contimental $27.206.648 Испаднат
58 P-5 3 0 1 4 0 44 17 2.59 F 156 Dunnolop $67.718.885 Промовиран
57 P-5 11 0 0 0 0 13 17 0.76 R2 328 Badyear $79.257.887 Задржи група
56 A-124 1 9 12 13 4 121 17 7.12 F 2781 Pipirelli $133.335.395 Промовиран
55 A-124 4 1 6 0 0 72 17 4.24 SF 1131 Pipirelli $93.003.510 Задржи група
54 A-124 8 0 1 0 0 41 17 2.41 R2 884 Pipirelli $43.017.036 Задржи група
53 P-10 34 0 0 0 0 0 17 0 - 3303 Avonn $8.938.973 Испаднат
52 P-10 22 0 1 0 0 7 17 0.41 R1 ? Contimental $15.458.135 Задржи група
51 A-77 1 10 15 11 2 140 17 8.24 W ? Pipirelli $65.041.075 Промовиран
50 A-77 6 0 0 0 0 31 17 1.82 R2 574 Pipirelli $49.958.379 Задржи група
49 P-25 29 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 ? Contimental $26.108.986 Испаднат
48 P-25 22 0 1 0 0 6 17 0.35 R2 365 Dunnolop $12.626.788 Задржи група
47 A-97 3 2 5 1 1 64 17 3.76 SF 462 Pipirelli $60.628.864 Промовиран
46 A-97 6 1 1 0 0 42 17 2.47 QF 538 Pipirelli $61.939.661 Задржи група
45 A-97 10 2 2 0 0 24 17 1.41 R1 1321 Pipirelli $70.175.948 Задржи група
44 A-97 4 1 5 0 1 46 17 2.71 SF 837 Pipirelli $91.035.006 Задржи група
43 A-97 7 0 2 0 0 32 17 1.88 SF ? Pipirelli $51.479.113 Задржи група
42 A-97 26 0 0 0 0 4 17 0.24 QF ? Pipirelli $14.436.849 Задржи група
41 P-7 35 0 0 0 0 0 17 0 R2 ? Avonn $11.507.382 Испаднат
40 P-7 16 0 1 0 0 14 17 0.82 QF 343 Dunnolop $34.231.495 Задржи група
39 P-7 27 0 0 0 0 2 17 0.12 QF ? Avonn $57.620.926 Задржи група
38 A-77 3 0 6 0 0 74 17 4.35 R1 448 Pipirelli $59.595.696 Промовиран
37 A-77 8 0 2 0 0 26 17 1.53 R2 ? Pipirelli $58.676.046 Задржи група
36 P-3 30 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 ? Dunnolop $49.933.479 Испаднат
35 A-5 5 1 5 0 1 48 17 2.82 QF ? Pipirelli $74.597.751 Промовиран
34 A-5 15 0 0 0 0 12 17 0.71 R1 ? Pipirelli $54.903.090 Задржи група
33 A-5 26 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 564 Pipirelli $33.190.994 Задржи група
32 P-1 30 0 0 0 1 3 17 0.18 R2 ? Dunnolop $26.553.859 Испаднат
31 A-39 2 2 9 2 2 96 17 5.65 W 290 Pipirelli $69.093.713 Промовиран
30 A-39 17 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 ? Pipirelli $40.593.732 Задржи група
29 P-14 26 0 0 0 0 7 17 0.41 R2 ? Dunnolop $34.935.941 Испаднат
28 P-14 24 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 ? Badyear $57.146.080 Задржи група
27 A-47 3 1 4 1 0 77 17 4.53 SF 299 Pipirelli $64.676.586 Промовиран
26 A-47 13 0 0 0 0 11 17 0.65 R1 643 Pipirelli $29.814.321 Задржи група
25 P-10 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Dunnolop $27.142.693 Испаднат
24 A-62 5 3 5 11 0 67 17 3.94 R2 341 Pipirelli $36.159.817 Промовиран*
23 A-62 7 0 0 0 0 33 17 1.94 QF 432 Pipirelli $27.799.971 Задржи група
22 A-62 9 0 0 0 0 27 17 1.59 SF 450 Pipirelli $33.959.376 Задржи група
21 A-62 21 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 ? Pipirelli $24.457.486 Задржи група
20 R-54 1 3 8 0 0 93 17 5.47 W 1358 Pipirelli $22.471.088 Промовиран
19 R-54 7 0 2 0 0 40 17 2.35 QF 1644 Pipirelli $-12.185.942 Задржи група
18 A-25 33 0 0 0 0 0 16 0 - - Pipirelli $1.745.583 Испаднат
17 R-8 1 6 12 5 0 124 17 7.29 W 760 Pipirelli $17.756.057 Промовиран
16 R-8 2 7 8 1 5 95 15 6.33 QF - blank $-2.862.690 Задржи група