Профил на менаџерот: Nebojsa Ratkovic

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Nebojsa Ratkovic
Држава: Србија
Пол:Машко
Се приклучи:Авг 21, 2009
Последна интеракција: Јул 27 2012, 09:48:34
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (269)
Освоени поени:0 (374)
Победи:0 (7)
Подиуми:0 (30)
Пол-позиции:0 (2)
Најбрзи круга:0 (9)
Просечно поени/трка: - (1.39)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

12% отклучени

(44/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Nebojsa Ratkovic Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 16, Трка 1
Број на најавувања:1166
Време поминато на ГПРО:169 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
33-71 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
32 P-3 40 0 0 0 0 0 0 - - - blank $15.431.081 Пензиониран
31 M-3 34 0 0 0 0 0 17 0 R2 48 Badyear $21.656.079 Испаднат
30 P-8 3 1 6 0 0 68 17 4 SF 61 Badyear $24.211.026 Промовиран
29 P-8 16 0 1 0 1 15 17 0.88 SF 171 Yokomama $19.700.836 Задржи група
28 M-3 33 0 0 0 0 0 17 0 R2 60 Badyear $12.918.731 Испаднат
27 M-3 17 0 0 0 0 6 16 0.38 R2 - Badyear $25.931.343 Задржи група
26 M-3 25 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 56 Dunnolop $29.088.684 Задржи група
25 M-3 19 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 ? Badyear $22.222.490 Задржи група
24 P-13 4 1 5 0 1 58 17 3.41 R2 79 Dunnolop $24.758.822 Промовиран
23 P-13 13 1 1 0 0 15 17 0.88 R1 156 Yokomama $16.093.612 Задржи група
22 P-13 11 1 2 0 1 18 17 1.06 R1 127 Yokomama $7.930.362 Задржи група
21 P-13 18 0 0 0 0 7 17 0.41 - ? Yokomama $12.686.233 Задржи група
20 P-13 22 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 211 Yokomama $9.210.891 Задржи група
19 P-13 21 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 ? Pipirelli $23.046.319 Задржи група
18 A-32 3 3 9 1 4 89 17 5.24 W 282 Pipirelli $41.236.433 Промовиран
17 A-32 12 0 0 0 2 10 15 0.67 R1 - Pipirelli $61.817.079 Задржи група
16 R-4 2 0 6 1 0 71 17 4.18 W 610 blank $36.027.020 Промовиран