Профил на менаџерот: Kenji Kumakura

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Kenji Kumakura
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Сеп 1, 2009
Последна интеракција: Вчера во 15:41:33
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:11 (474)
Освоени поени:0 (824)
Победи:0 (7)
Подиуми:0 (66)
Пол-позиции:0 (24)
Најбрзи круга:0 (6)
Просечно поени/трка: 0 (1.74)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

17% отклучени

(60/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Kenji Kumakura Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 41, Трка 2
Број на најавувања:3033
Време поминато на ГПРО:625.5 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 79
Позиција во сезоната:31
Пари: $??.???.???
Возач: Marco Winkelhock (115)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:1
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
72 P-21 37 0 0 0 0 0 8 0 R2 7293 Dunnolop $-33.742.251 Испаднат
71 A-30 2 0 7 0 0 62 15 4.13 SF 4849 Pipirelli $18.576.745 Промовиран
70 A-30 17 0 0 0 0 6 10 0.6 R1 7620 Pipirelli $79.433.389 Задржи група
69 A-30 30 0 0 0 0 0 11 0 R1 7725 Pipirelli $91.175.230 Задржи група
68 A-30 19 0 1 0 0 8 9 0.89 R1 7631 Pipirelli $52.838.024 Задржи група
67 A-30 9 0 2 0 1 25 16 1.56 QF 6119 Pipirelli $27.831.241 Задржи група
66 A-30 5 1 3 0 0 38 17 2.24 SF 4411 Pipirelli $34.123.670 Задржи група
65 A-30 23 0 0 0 1 1 14 0.07 R2 5977 Pipirelli $13.522.441 Задржи група
64 A-30 30 0 0 0 0 0 15 0 R2 7590 Pipirelli $53.660.162 Задржи група
63 A-30 32 0 0 0 0 0 12 0 R1 7284 Pipirelli $18.945.530 Задржи група
62 A-30 28 0 0 0 0 0 11 0 R1 7478 Pipirelli $4.207.821 Задржи група
61 A-30 6 1 2 1 1 45 17 2.65 QF 4427 Pipirelli $16.134.170 Задржи група
60 A-30 16 0 1 0 0 6 15 0.4 R1 5623 Pipirelli $26.255.992 Задржи група
59 A-30 18 0 0 0 0 3 14 0.21 R1 6398 Pipirelli $27.483.347 Задржи група
58 A-30 26 0 0 0 0 0 13 0 - 6624 Pipirelli $17.265.423 Задржи група
57 A-30 13 0 0 0 0 8 15 0.53 R2 5794 Pipirelli $14.100.402 Задржи група
56 A-30 12 0 2 1 0 19 17 1.12 QF 1290 Pipirelli $7.896.252 Задржи група
55 A-30 13 0 0 0 0 10 17 0.59 - 2964 Pipirelli $20.953.760 Задржи група
54 R-206 3 1 12 1 0 103 17 6.06 F 3645 Pipirelli $18.082.815 Промовиран
53 R-206 7 0 2 0 0 58 16 3.62 QF 5518 Pipirelli $395.772 Задржи група
52 R-206 4 0 6 8 0 82 17 4.82 F 1726 Pipirelli $-9.655.813 Задржи група
51 A-124 34 0 0 0 0 0 16 0 R1 - Pipirelli $8.485.834 Испаднат
50 A-124 24 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 ? Pipirelli $11.618.417 Задржи група
49 A-124 22 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 1450 Pipirelli $12.398.431 Задржи група
48 R-152 4 2 9 3 0 89 14 6.36 SF - Pipirelli $10.591.888 Промовиран
47 R-152 8 0 3 0 2 36 15 2.4 R2 - Pipirelli $-3.846.549 Задржи група
46 R-152 6 0 4 5 1 58 12 4.83 QF - Pipirelli $-2.474.359 Задржи група
45 R-152 7 1 3 0 0 39 11 3.55 R1 - Pipirelli $-13.517.931 Задржи група
44 R-152 9 1 2 4 0 32 16 2 R2 - Pipirelli $27.762.399 Задржи група
43 A-110 17 0 0 0 0 5 16 0.31 - - Pipirelli $-3.550.295 Испаднат
42 R-151 3 0 6 1 0 73 17 4.29 QF ? Pipirelli $3.572.487 Промовиран
41 R-251 10 0 1 0 0 15 16 0.94 R1 - Pipirelli $-14.598.669 Задржи група
16 R-207 19 0 1 0 0 6 7 0.86 - - blank $-1.597.992 Задржи група